• Objavljeno 04.11.2009 u 09:56
Tportal

Tportal

Izvor: tportal.hr / Autor: Tportal

Hrvatski košarkaški reprezentativac Marko Banić bio je ključni pojedinac uzvrata kvalifikacija za Uleb Cup u kojemu je njegov Bilbao svladao Donjeck s dovoljnom razlikom i izborio nastavak natjecanja

Bilbao se iz Ukrajine vratio s minusom od osam poena, no na poluvremenu je poveo s uvjerljivih 53:31 i, činilo se, uspješno obavio posao.

Ipak, Ukrajinci košarkaški rastu i to su opuštenim Španjolcima zorno pokazali u nastavku. Donjeck je uporno nagrizao golemu prednost domaćina i u idućih deset minuta rezultatom 29:12 vratio neizvjesnost u dvoboj.

Došli su i na minus od samo dva poena, no Bilbao je snažnija momčad i u posljednjim minutama uspio razliku vratiti na konačnih 90:79. Baskima je to bilo dovoljno za prolaz, a uvjerljivo najbolji igrač bio je Banić sa 28 koševa uz samo jedno promašeno bacanje. Iz igre je gađao 10/10, s penala 8/9 te četiri puta skočio.

Sjajnom Zadraninu uspješno je asistirao bivši igrač Cibone Chris Warren koji je imao ključnu ulogu u završnici, a susret je završio na 17 koševa i četiri asista. Markota je zabio četiri koša, za goste Šundov dva.