• Zadnja izmjena 28.12.2008 14:10
  • Objavljeno 28.12.2008 u 13:38
Cristof Innerhofer talijanski skijaš

Izvor: Guliver/Getty Images / Autor: -

Talijanski skijaš Christof Innerhofer pobjednik je utrke spusta Svjetskog kupa u Bormiju, a od hrvatskih predstavnika Natko Zrnčić Dim bio je 28., a Tin Široki 42.

Veliko iznenađenje dogodilo se je na spustaškoj, vrlo opasnoj, stazi u talijanskom Bormiju. Konkurenciju je iznenadio domaći natjecatelj Christof Innerhofer koji se je i prvi spustio te postavio vrijeme koje nitko nije uspio nadmašiti 2:03.55. Iza njega se sa 32 stotinke zaostatka smjestio Austrijanac Klaus Kroell, a treću poziciju je osvojio još jedan austrijski skijaš Michael Walchhofer, koji je zaostao 95 stotinki.

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić nije nastupio u Bormiju, a Lijepu Našu su predstavljali Natko Zrnčić Dim koji je osvojio prve spustaške bodove ove sezone, tri, jer je bio 28., te Tin Široki koji je završio na 42. mjestu.