serie A

Napoli bolji od Lazija; Rog i Badelj derbi svojih momčadi odgledali s klupe za pričuve

20.01.2019 u 23:43

U derbiju 20. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je pobijedio Lazio sa 2:1 učvrstivši se na drugoj poziciji Serie A...

Domaćin je poveo u 34. minuti golom Josea Callejona, a samo tri minute kasnije Arkadiusz Milik je fantastičnim golom iz slobodnog udarca sa 25 metara zabio za 2:0. Zanimljivo, Milik je prije toga dva puta pogodio vratnicu, u 12. i 21. minuti. Igrači Napolija su u dosadašnjem dijelu prvenstva čak 14 puta pogađali okvir suparničkog gola, uvjerljivo najviše od svih klubova.

Lazio je smanjio u 65. minuti golom Cire Immobilea, no samo pet minuta kasnije gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Francesco Acerbi.

Marko Rog nije nastupio za Napoli, baš kao niti Milan Badelj za Lazio.

Fiorentina i Sampdorija su odigrali sjajnu utakmicu sa šest golova, a na koncu je bilo 3:3. Fiorentina vodila 1:0 i 2:1, Sampa je potom okrenula rezultat u svoju korist (3:2), no domaćin je u trećoj minuti nadoknade uspio izjednačiti i to s igračem manje.

Fiorentina je povela u 34. minuti golom Luisa Muriela koji je u Firenzu stigao početkom siječnja na posudbu iz Seville. No samo pet minuta kasnije domaćin je ostao s igračem manje nakon što je isključen Edimilson Fernandes. Gosti su izjednačili u posljednjim trenucima prvog dijela sjajnim golom Gastona Ramireza iz slobodnog udarca.

Muriel, koji je od 2015. do 2017. igrao u Sampdoriji, doveo je Fiorentinu u 70. minuti u novo vodstvo. Sampa je uzvratila s dva gola Fabia Quagliarelle (81-11m, 85), ali je u trećoj minuti nadoknade German Pezzella zabio za 3:3.

Marko Pjaca nije nastupio za Fiorentinu.

Cagliari je u sudačkoj nadoknadi izvukao remi 2:2 protiv Empolija, a pogodak je zabio Diego Farias (90+1). Darijo Srna je za Cagliari odigrao cijeli susret, dok je Filip Bradarić ušao u igru u 78. minuti.

U derbiju začelja SPAL i Bologna su odigrali 1:1. Poveli su gosti u 24. minuti golom Rodriga Palacia, a izjednačio je Jasmin Kurtič u 63. minuti. Lorenco Šimić nije nastupio za SPAL.

U prvom nedjeljnom susretu nogometaši Atalante s uvjerljivih su 5:0 slavili na gostovanju kod Frosinonea, a četiri pogotka postigao je kolumbijski napadač Duvan Zapata.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić bio je u početnoj postavi momčadi iz Bergama i asistirao je za prva dva pogotka Atalante. U 11. minuti je na njegov ubačaj gol glavom postigao Mancini, a u 44. minuti na isti je način Zapata postigao prvi od svoja četiri pogotka. U drugom poluvremenu Kolumbijac je zatresao mrežu još triput: prvo u 47. minuti, potom u 64. te na kraju u 73. minuti za konačnih 5:0.

Pašalić je igrao do 60. minute.

Kolo će u ponedjeljak zatvoriti Genoa - Milan, te Juventus - Chievo

Na ljestvici vodi Juvetus sa 53 boda, Napoli je drugi sa 47 boda, dok Inter na trećem mjestu ima 40 bodova. Roma je četvrta (33), a Lazio je ostao peti (32).