Napokon na postolju: Ivica drugi u kombinaciji!

• Zadnja izmjena 18.01.2013 15:51
  • Objavljeno 18.01.2013 u 14:59
Ivica Kostelić (Adelboden)

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Ivica Kostelić ostvario je svoj prvi plasman na pobjedničko postolje ove sezone, drugim mjestom na superkombinaciji u švicarskom Wengenu.

Prva superkombinacija sezone donijela je i prvo pravo ovosezonsko zadovoljstvo za najboljeg hrvatskog skijaša. Iako nije bio sretan ni svojom spustaškom ni slalomskom vožnjom, te je u cilj ušao s velikim zaostatkom za Alexisom Pinturaultom, na kraju je Ivica osvojio drugo mjesto, kao i vrijednih 80 bodova u Svjetskom kupu.

Ivica Kostelić završio je spust tek na 21. mjestu, sa zaostatkom od 2.05 sekundi za Talijanom Christofom Innerhoferom. U slalomu je startao rano, kao deseti, i nije se činilo da je odradio fantastičan posao s obzirom da je u cilj ušao drugi, sa zaostatkom od 1.15 sekunde za Pinturaultom, ali pokazalo se da je Francuz odradio briljantan posao te je s ogromnom prednošću došao do pobjede, iako je bio tek 22. u spustu.

Kosteliću su pomogli pehovi Teda Ligetyja i Kjetila Jansruda, koji su imali bolja vremena, ali su obojica ostali bez jedne skije pa tako i bez konačnog plasmana. Ostali skijaši nisu bili ni blizu, zbog skromnih slalomskih sposobnosti, pa smo nakon našeg skijaša većinom gledali natjecatelje kako se muče između kolaca i jedva dolaze do cilja, zbog čega je superkombinacija i postala tako nepopularna u svijetu skijanja.

Treće mjesto na kraju je osvojio Carlo Janka, ispred Benjamina Raicha i Christofa Innerhofera. Aksel Lund Svindal završio je na tek 14. mjestu, dok Marcel Hirscher nije uopće nastupio.

Kosteliću je ovo rekordno 11. postolje u Wengenu, prvo nakon Sočija (također u superkombinaciji) iz veljače prošle sezone. Naš je skijaš osvojio 80 bodova s kojima je u ukupnom poretku napredovao s devetog na sedmo mjesto. U ukupnom poretku zaostaje za vodećim Hirscherom 440 bodova (855-415).

Ivica Kostelić bio je vrlo zadovoljan nakon osvojenog drugog mjesta u utrci superkombinacije Svjetskog kupa, koja se danas vozila na njegovoj najomiljenijoj stazi u švicarskom Wengenu.

'Naravno da smo sretni s postoljem. Mislim da je ovo 11. u Wengenu. Imali smo sreće, odnosno drugi su imali nesreće s vezovima skija (op.a. Matteo Marsaglia, Ted Ligety i Kjetil Jansrud) što je bilo sprecifično za današnju utrku', rekao je Kostelić nakon osvojenog drugog mjesta.

'Nešto smo u slalomskoj vožnji probavali za nedjeljni slalom, pa ćemo vidjeti kako će to funkcionirati', veli naš najbolji skijaš, kojeg je koljeno pomalo zasmetalo nakon utrke.

'Koljeno je izdržalo. Sad je malo kruto. To ćemo pokušati popraviti do sutra (spust), te osvojiti nekoliko bodova, te naravno prekosutra u slalomu', zaključio je Kostelić

Svjetski kup nastavlja se u Wengenu sutrašnjim spustom, dok se u nedjelju vozi slalom.