odlična UTAKMICA

Nakon pobjede u Zagrebu, u kojoj je briljirao novi centar Zadra, trener Vladimir Anzulović nahvalio momčad Cedevite Junior

10.12.2021 u 23:47

U 14. kolu HT Premijer lige Cedevita Junior poražena je u Domu sportova od Zadra 73:67

U 14. kolu HT Premijer lige Cedevita Junior poražena je u Domu sportova od Zadra 73:67. Zagrepčani su na poluvremenu vodili 43:42, a nakon treće četvrtine imali su prednost 56:51. Međutim, gosti su utakmicu preokrenuli kad je Trevor Carter Thompson zabio 11 poena u seriji 13-0, kojom je Zadar u 37. minuti poveo 69:58.

U dresu Cedevite Junior Jure Planinić upisao je 14 poena i 8 skokova, Vito Kučić 12 poena i 3 asistencije, a Goran Filipović 10 poena, 3 skoka, 7 asistencija i 3 ukradene lopte.

Za Zadrane je Thompson upisao 27 poena i 9 skokova, Martin Junaković 14 poena i 6 asistencija, a Pavle Marčinković 10 poena i 7 skokova.

Antonio Jordano i Martin Junaković, bivši igrači Cedevite, koji danas nose dres Zadra, prije utakmice dobili su poklone od predsjednika Cedevite Junior Nevena Brankovića.

Damir Mulaomerović, trener Cedevite Junior nakon utakmice je rekao:

'Mislim da prije svega nismo izdržali. Imali smo manju rotaciju i nemam što zamjeriti momcima. Mislim da su se borili do kraja. To su sve mladi momci i naravno da će imati propadanja u igri. Žao mi je, promašili smo 13 slobodnih bacanja i to je podatak koji sve govori. I kad smo kontrolirali utakmicu, mislim da smo bili nepotrebno u nervozi. Morali smo rotirati sve visoke igrače zbog penala. Mislim da smo protiv Zadra, koji je s ovakvim rosterom i više igrača u rotaciji, pružili dobru partiju. Čestitke Zadru, na kraju su bili smireniji i svojim iskustvom su na kraju priveli utakmicu kraju. Bila je dobra utakmica. Pokazala su se dva momka, i Kučić i Serdarušić. Mislim da su to momci koji su dobili priliku i dobro je iskoristili. Svima ostalima nemam što zamjeriti. Borili smo se. Možda da je bilo malo više koncentracije u danim momentima, no sve su to mladi momci.'

Strateg Zadra Vladimir Anzulović je čestitao protivniku:

'Čestitke Cedeviti na sjajnoj utakmici. Njihovi iskusniji igrači su nam radili puno problema dok nismo podigli nivo obrane. Ono što želim od ove ekipe su 24 poena koje smo im dozvolili u drugom poluvremenu i svaka čast na reakciji. Međutim, morat ćemo proširiti periode dobre igre na duži period, ako želimo biti uspješniji protiv jačih ekipa.'