cilj se zna

Nakon (ne)prospavane noći izbornik Dalić opet pred medijima, govorio je o ozljedi Marka Livaje i vrućem gostovanju u Turskoj

26.03.2023 u 10:40

Nakon šokantnog remija protiv Walesa (1:1) i (ne)prospavane noći, pred medije je opet izašao hrvatski izbornik Zlatko Dalić

Hrvatska je bila puno bolja, dominirala je te povela u 28. minuti kada je strijelac bio Andrej Kramarić. Vodila je Hrvatska sve do 93. minute kada je Poljud zašutio uslijed izjednačujućeg pogotka Nathana Broadheada.

Prvo osvrt na jučerašnju utakmicu...

'Tužan sam jer smo izgubili dva boda u zadnjoj minuti iz jednog udarca u okvir gola. Igrali smo veći dio utakmice jako dobro, pali smo u drugom dijelu nekih 15-ak minuta. Na kraju smo opet bili dominantni. Nismo dobro reagirali kod auta. Nekad ti nogometa da, nekad ti uzme, ali sve ima svoje razloge. Žao mi je publike.'

Kakva je situacija s Markom Livajom, hoće li pozvati nekoga drugoga u reprezentaciju?

'Neću zvati nikoga. Vidjet ćemo što je s Markom, pao je na leđa i dobio nezgodan udarac. Imamo Musu i Kramarića, a moj dojam je da trebalo bolje igrati na toj poziciji, dati gol i završiti utakmicu. Petković se vratio u Zagreb.'

• +69
Hrvatska - Wales, kvalifikacije za EP 2024. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

U utorak je teško gostovanje u Bursi kod Turske...

'Idemo na pobjedu. Bitno je ne izgubiti, da ih uskratimo za dva boda, to je naš najveći konkurent. Ušli smo teško u kvalifikacije, ali imamo svoj cilj. To je vruć teren u Bursi, navijači su glasni, blizu terena. Treba osvojiti 16, 17 bodova, imamo svoj cilj – plasman na Euro.'

Opet se govorilo o onoj situaciji kada Kramarić nije uposlio Perišića...

'Trebalo je odigrati za bolju poziciju da zabijemo gol i riješimo utakmicu, a ne šut s 25 metara.'

S obzirom na probleme sa centarforom, Kramarić bi trebao zauzeti tu poziciju protiv Turske, a na desno krilo?

'Imamo Pašalića, Vlašića, Majera. Mario je bio standardniji, Nikola se vratio nakon ozljede. Tražimo rješenja, vidjet ćemo nakon dva treninga što ćemo napraviti.'