PROLAZ MEĐU OSAM

Najveća senzacija Kupa; Gorica na koljena bacila Hajduk i izbacila ga iz borbe za trofej 'Rabuzinovo sunce'

30.10.2019 u 18:59

U najjačoj utakmici osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa Gorica je kod kuće svladala Hajduk 2:1 te se plasirala u četvrtfinale natjecanja

Nakon Osijeka, Lokomotive, Slaven Belupa, Intera i Šibenika prolaz među osam najboljih momčadi domaćeg Kupa izborila je Gorica koja je priredila najveću senzaciju u ovom dijelu nokaut faze, jer je pao Hajduk koji je drugi najuspješniji klub po broju osvojenih 'Rabuzinovih sunca' sa šest iza nedodirljivog Dinama (15).

U prvom poluvremenu vidjeli smo dominaciju Hajduka, posebno u prvih 20 minuta. 'Bili' su pritisnuli, stvorili nekoliko dobrih situacija za pogodak, ali Caktaš, Jurić, Jairo i ostalo društvo iz Splita nije bilo precizno. Kako se bližio odmor i pritisak gostiju postao je jalov pa u prvih 45 minuta nije bilo pogodaka.

U nastavku probudio se i domaćin te je u 53. Suk imao zicer, ali je koljenom iz blizine promašio prazna vrata.

Samo tri minute kasnije Hajduk je zabio, ali je pogodak poništen. Naime, nakon ubačaja iz kuta napucana lopta odbila se od ruke gostujućeg stopera Ismajlija u mrežu, a sudac Jović opravdano gol nije priznao.

• +11
Hrvatski nogometni kup, Gorica - Hajduk, 2019/20. Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

U 64. minuti Gorica je stigla do prednosti, s oko 25 metara iz slobodnjaka Lovrić je neobranjivo pogodio donji lijevi kut nemoćnog Posavca.

Poslije primljenog gola krenuo je Hajduk po izjednačenje, ali obrana Gorice bila je spremna na sve izazove i svoju priliku da dokrajči uglednog gosta čekala je iz kontre,

U 85. minuti Suk je upravo iz jednog brzog kontranapada zatresao mrežu 'bilih' za 2:0.

Mali tračak nade ukazao se za goste u 87. minuti kada je za 2:1 pogodio Jurić, ali bio je to konačan rezultat utakmice.

Hajduk od 2013. čeka da osvoji trofej Rabuzinovo sunce, čekat će i dalje, a nakon ovog posrtaja sigurno sljedećih tjedana neće biti lako treneru Damiru Burići i njegovim igračima. Navijači već dugo nisu sretni, a prilika za osvajanje trofeja preko prvenstva je sve samo ne realna...