poznati dnevnik najavio

Novi preokret u karijeri Marija Mandžukića; poznati trener ga odmah želi u talijanskom velikanu, a to će sigurno izazvati bijes svih u Torinu

  • Autor: S.Š.
  • Zadnja izmjena 08.07.2020 12:41
  • Objavljeno 08.07.2020 u 12:00
tportal

Izvor: EPA / Autor: ANDREA DI MARCO

Baš kao što smo i pretpostavljali, od nedjelje i službene Mandžukićeve objave kako raskida ugovor s katarskim Al Duhailom, nema dana da ga se ne spominje kao igrača ovog ili onog kluba. Naravno, to je dokaz da se njegove iskustvo, znanje i borbenost još uvijek cijene na nogometnom tržištu

Iako mu je već 34 godine na leđima, ali i sezona s tek osam utakmica u nogama, i to u katarskom Al Duhailu, Mario Mandžukić itekako je zanimljiv europskim klubovima.

Još u travnju pisalo se o interesu turskih Bešiktaša i Fenerbahčea, potom ruskog Lokomotiva i talijanskih Beneventa i Verone, a ove srijede najpoznatiji talijanski sportski dnevnik ide korak dalje. Prema njihovim informacijama, za Mandžukića je opasno zagrizao milanski Inter, a svoj pristanak da Marcelu Brozoviću dovedu bivšeg suigrača iz reprezentacije dao je i trener Antonio Conte. To je svakako velik preokret, a za mnoge i iznenađenje što ga želi tako moćan talijanski klub.

Naime, kako pišu talijanske kolege, Mandžukić ima iskustvo igranja u velikim klubovima i osvajanju trofeja, što s Bayernom, što s Juventusom, a Conteu treba i igrač koji može zamijeniti i odmoriti u napadu snažnog Romelua Lukakua.

Naime, u Interu su belgijskom napadaču željeli priključiti Oliviera Girouda, odnosno Edina Džeku, no ti su transferi propali.

Također, vrlo je izvjesno da će se Alexis Sanchez na kraju sezone vratiti u Manchester United, otkud je stigao samo na posudbu.

Prema tome, temelja za ovu Gazzettinu priču ima dovoljno, ali upitno je samo je li informacija stigla s prave adrese ili su to samo novinarska nagađanja. No, postavlja se i pitanje plaće jer poznato je kako je Mandžo u Juventusu imao ugovor vrijedan između četiri i pet milijuna eura po sezoni.

Ipak, i sama činjenica da se Mandžukića veže uz velikog Juventusovog rivala, u kojem je Mandžo četiri i pol sezone igrao odlično, izazvat će bijes među navijačima 'crno-bijelih'.

Italija 1. liga
LecceLazio2:1
MilanJuventus4:2
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Juventus31243475
2.Lazio31215568
3.Inter Milano30197464
4.Atalanta30196563
5.Milan311471049
6.Roma301461048
7.Napoli301461048
8.Verona301191042
9.Bologna301181141
10.Sassuolo301171240
11.Cagliari301091139
12.Parma301161339
13.Fiorentina308101234
14.Sampdoria30951632
15.Udinese30881432
16.Torino30941731
17.Lecce31771728
18.Genoa30691527
19.Brescia30561921
20.Spal30542119
Sljedeće utakmice
8.7.GenoaNapoli
8.7.FiorentinaCagliari
8.7.RomaParma
8.7.TorinoBrescia
8.7.BolognaSassuolo
8.7.AtalantaSampdoria
9.7.SpalUdinese
9.7.VeronaInter Milano
11.7.LazioSassuolo
11.7.BresciaRoma

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!