ZAVRŠENA POLUSEZONA

Nacional rekordan, Dinamo ostao neokrznut

23.11.2015 u 16:29

Zagrebačkim ogledom Dinama i Alumnusa završen je prvi dio sezone u 1. HMNL. Nacional je na parketu dokazao status prvog favorita za novi naslov, dok je Dinamo potvrdio ulogu rezultatski najugodnijeg iznenađenja lige

Nacional je sa čistih 10:2 u Solinu upisao i 11. pobjedu sezone te prvi dio prvenstva završio bez izgubljenog boda. S nova tri gola Mladen Kocić je već 'na poluvremenu' dosegnuo brojku od 20 golova i suvereno drži vrh ljestvice ligaških strijelaca.

Odmah iza leđa Nacionala ostali su hakleri Split Tommyja koji su Labinu kod Potpićana slavila sa 6:3 i ostali tri boda iza branitelja naslova. Vodeći dvojac sasvim se odvojio od pratnje, a nju predvodi novak u elitnom društvu Futsal Dinamo.

Dinamo je treće mjesto zaslužio pobjedom protiv Alumnusa sa 4:3. Prvaci iz 2014. pokazali su zube favoriziranom domaćinu koji je prvi puta poveo golom Kanjuha osam minuta prije kraja. Alumnusovi igrači imali su velikih zamjerki na suđenje (poglavito zbog prekršaja koji je prethodio golu Dinama za 3:2), a pobjeda pred punom dvoranom u Dubravi ujedno je i 16. domaća za Dinamo u isto toliko ligaških dvoboja od osnutka kluba. Zaista impresivan niz (u gostima su osvojili tek jedan prvoligaški bod), pred bučnom podrškom svojih navijača Dinamo u tri polusezone nije izgubio niti jedan prvenstveni bod. Na proljeće slijede golemi ispiti jer im u goste dolaze i Nacional i Split.

Posljednju, četvrtu, poziciju koja vodi u doigravanje drži dubrovački Square koji je u zadnjem jesenskom dvoboju remizirao kod Vrgorca 2:2. Vodili su Dubrovčani i 2:0, no domaćin je u posljednjih sedam minuta izjednačio rezultat i ostao na dva boda zaistatka za Squareom. Između dva protivnika s krajnjeg juga 'ugurala' se i Uspinjača koji je sjajnom završnicom sezone (u petak svladali Murter sa 1:4) osigurala peto mjesto u poretku.

Slijede ogledi u regionalnim kupovima (Dinamo u nedjelju u Martinovki ponovno dočekuje Alumnus), a nastavak prvenstva na rasporedu je sredinom veljače. U međuvremenu reprezentaciju čeka pokušaj proboja na SP u Kolumbiji, te nastup na Euru u Beogradu.

Futsal Dinamo - Alumnus 4:3