SPLIT SE SPASIO

Mukama Ćire nema kraja: Zadru šok u 91. minuti!

12.12.2014 u 19:54

U prvoj utakmici 19. kola MAXtv Prve lige nogometaši Zadra odigrali su 1:1 protiv Splita, a gostima je bod spasio Bagarić u 91. minuti…

Zadar ni u desetom pokušaju nije uspio doći do pobjede. Crna serija ide dalje. Ćirina momčad ovaj je put bila jako blizu, imala više od igre, no u sudačkoj nadoknadi doživjela je veliko razočaranje. Tako su Zadar i Split uzeli po bod i tako nastavili svoje negativne serije, a na pobjedu će morati pričekati sve do proljetnog dijela prvenstva.

Dvoboj je ovog petka igran po iznimno teškom, razrovanom terenu na Stanovima, a domaćin se na njemu nešto bolje snašao. Ipak, Cikalleshi je bio taj koji se našao u prvoj velikoj prilici u 16. minuti, no Gluić je njegov udarac iz okreta sjajno obranio.

Zadar je trebao voditi već u prvom poluvremenu, ali prokockao je dvije velike prilike. Prvo je Ikić potpuno sam na pet metara promašio loptu u 23. minuti, a onda je Pušić izborio kazneni udarac u 35. minuti, no udarac Jurice Buljata Zagorac je vješto skinuo.

U prvom dijelu još smo vidjeli krasan prodor Sokola Cikalleshija u 40. minuti koji je prošao okomito kroz obranu Zadra, no njegov udarac otišao je iznad Gluićevog gola.

Zadar je ipak došao na svoje u 49. minuti. Tada je Banović nakon krasne varke ubacio u sredinu, a Jure Jerbić glavom iz blizine pospremio loptu u mrežu.

Do kraja susreta gledali smo pokušaje Splita da izjednači, koji su urodili plodom u 91. minuti, kada je Bagarić iz 'mrtvog kuta' poslao loptu kroz noge Gluića za konačnih 1:1.

Zadar je ovim remijem ostao posljednji, dok Split ima bod više od Slavena u borbi za šesto mjesto.