Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
Egipat je ispisao jednu od najvažnijih stranica svoje nogometne povijesti. U 2. kolu skupine G Svjetskog prvenstva Egipćani su nakon preokreta svladali Novi Zeland 3:1 i stigli do prve pobjede na Svjetskim prvenstvima, a glavnu ulogu ponovno je imao kapetan Mohamed Salah
Nakon što su Egipćani neočekivano gubili 1:0 od 15. minute utakmice, uslijedio je veliki povratak i preokret.
Mustafa Ziko izjednačio je početkom nastavka, a potom je na scenu stupio Mohamed Salah. Najveća zvijezda egipatskog nogometa sudjelovala je u sjajnoj akciji za preokret Faraona te u 67. minuti preciznim udarcem donijela vodstvo svojoj reprezentaciji.
Bio je to njegov 68. gol u nacionalnom dresu, čime se približio na samo jedan gol rekorderu Hossamu Hassanu, aktualnom izborniku Egipta.
Salah se nije zaustavio samo na golu. U završnici susreta asistirao je Trezeguetu za konačnih 3:1 i tako potvrdio status junaka povijesne večeri za egipatski nogomet.
Nakon utakmice nije skrivao koliko mu znači uspjeh kojim je Egipat stigao na vrh skupine.
>> golove pogledajte OVDJE.
'Već smo ostvarili nešto veliko, ali vjerujem da možemo otići još dalje. Imamo kvalitetnu momčad i želimo nastaviti sanjati. Možemo ući u povijest', izjavio je Salah nakon susreta i dodao:
'Ovo je tek početak. Želimo nastaviti napredovati i pokazati svijetu što Egipat može', euforično je najavio Salah.
Egipat nakon dva kola ima četiri boda i drži prvo mjesto skupine, a u posljednjem kolu protiv Irana imat će priliku potvrditi plasman u nokaut-fazu i dodatno podebljati najveći uspjeh u povijesti svojih nastupa na Svjetskim prvenstvima.
