• Zadnja izmjena 28.03.2010 18:25
  • Objavljeno 28.03.2010 u 16:58
Matija Sabljak, Ivan Raić, Željko Nojić, Sven Šarčević (odbojkaši Mladosti)

Izvor: Pixsell / Autor: Dalibor Urukalović/PIXSELL

Odbojkaši Mladosti poraženi su u finalu Challenge kupa od talijanske momčadi Perugije sa 3:0 (12:25, 13:25, 20:25)

Bajka izabranika Malevića stala je u finalu. Perugia, koja je i bila domaćin 'final foura', opravdala je status favorita ne samo ove utakmice, nego cijelog natjecanja.

Mladostaši nažalost u završnoj utakmici nisu mogli parirati iskusnijem i bogatijem suparniku. Prvi set je završio za 21 minutu (25:12), drugi za isto vrijeme (25:13), a ozbiljniji otpor zagrebačka momčad je pružila tek u trećem setu (20:25) koji je trajao 24 minute.

Treba spomenuti da je Mladost samim plasmanom na završni turnir napravila veliki uspjeh ako se zna s kolikim se financijskim problemima i dugovanjima bore u klubu. Postojala je i opasnost da hrvatski predstavnik ni ne otputuje u Perugiju, ali uskočio je Dinamo s izvršnim dopredsjednikom Zdravkom Mamićem. Zato su igrači na desnom rukavu imali prišiven grb Dinama. Također, budući da nemaju nikakvog sponzora, Mladost je na prsima imala natpis 'No sponsor'.