ŽIŽIĆ SVE BOLJI

Mladog Hrvata veteran NBA-a zamalo nokautirao, novi triple-double LeBrona Jamesa

20.03.2018 u 10:21

Mladi Omišanin Ante Žižić ostvario je u ponedjeljak solidan učinak u pobjedi Cleveland Cavaliersa nad Milwaukee Bucksima, a Indiana Pacers Bojana Bogdanovića su bili bolji od Los Angeles Lakersa Ivice Zubca, dok je Dario Šarić bio skroman u slavlju svojih Philadelphia 76ersa.

Cleveland Cavaliers su kod kuće sa 124:117 pobijedili Milwaukee Buckse a do pobjede ih je vodio LeBron James koji je utakmicu završio sa 40 koševa, 12 skokova i deset asistencija. To je za Jamesa 16. triple-double ove sezone i 71. u karijeri.

Žižić je odigrao 16 minuta za Cleveland, i u tom je vremenu upisao 13 koševa (šut iz igre 4/6), šest skokova i jednu blokadu. No, pred kraj utakmice zamalo je Žižića teško ozlijedio 40-godišnji veteran Jason Terry koji ga je prilikom pokušaja zakucavanja snažno udario po licu (zamalo ga je nokautirao!) zbog čega je dobio nesportsku osobnu pogrešku. Naravno, odmah se ispričao mladom Hrvatu kojem se malo i zavtjelo u glavi. Video pogledajte OVDJE.

Kevin Love se vratio u redovie Cavaliersa nakon šest tjedana pauze zbog loma lijeve ruke i u 25 minuta je zabio 18 koševa.

Kod Milwaukeeja najbolji je bio Giannis Antetokounmpo sa 37 koševa, a Khris Middleton je dodao 30. Milwaukee je trenutačno osma momčad Istoka, a Cleveland (41-29) treća.

Philadelphia 76ers Darija Šarića su sa sa 108-94 slavili kod kuće protiv Charlotte Hornetsa.

Najučinkovitiji u redovima Sixersa, koji su s omjerom pobjeda i poraza 39-30 šesti na Istoku, bio je Joel Embiid sa 25 koševa i 19 skokova, dok je Ben Simmons upisao triple-double sa 11 koševa, 12 skokova i 15 asistencija.

Šarić je u 27 minuta na terenu ubacio pet koševa (šut iz igre 2/9, trice 1/5) i ugrabio jedan skok te pridodao tri asistencije.

Kemba Walker je bio najbolji strijelac Hornetsa sa 24 koša.

U okršaju Indiana Pacersa Bojana Bogdanovića i Los Angeles Lakersa Ivice Zubca u Indianapolisu slavila je domaća momčad sa 110-100. Iako su Pacersi (41-30) vodili sa 92-80 na početku zadnje četvrtine, zadnjih 12 minuta utakmice nije prošlo bez drame. Indiana je taj zadnji dio utakmice otvorila sa sa dva koša za vodstvo od čak 16 razlike, ali Lakersi (31-39) odgovaraju serijom od 7-0.

No, tri minute prije kraja, Pacersi rade svoju seriju od 7-0 za vodstvo koje im Lakersi više nisu mogli ugroziti.

Myles Turner je bio najbolji kod Indiane, zabio je 21 koš i upisao sedam skokova, dok je Victor Oladipo ubacio 20 koševa. Bogdanović je u 24 minute upisao šest koševa (šutz iz igre 2/9, trice 0/5) i pet skokova te tri asistencije.

Kyle Kuzma i veteran Brook Lopez su zajedno zabili 50 koševa za Lakerse, a Zubac je u sedam minuta na terenu upisao dva koša (šut iz igre 1/3), tri askoka i jednu asistenciju.

Indiana je trenutačno četvrti u Istočnoj konferenciji, dok je Los Angeles 11 na Zapadu.

Najnapetiju utakmicu večeri odigrali su Miami Heat i Denver Nuggets, a nakon dva produžetka Miami je bio bolji sa 149-141.

Heat su predvodili James Johanson sa 31 i Kelly Olynyk sa 30 poena, dok je Goran Dragić ubacio 20 koševa. Najbolji kod Denvera bio je Nikola Jokić koji je utakmicu završio sa 34 koša.