HRVATSKA IZGUBILA 2:1

Mladi U19 nogometaši poraženi od Furije

18.07.2010 u 19:04

Nogometna reprezentacija Hrvatske do 19 godina porazom je otvorila nastup na Europskom prvenstvu u Francuskoj. U dvoboju prvog kola B skupine odabranici izbornika Ivana Grnje izgubili su od Španjolske 1:2 (1:0)

Hrvatska je povela golom Franka Andrijaševića u 41. minuti. Međutim, u nastavku utakmice 'Furia' je preokrenula rezultat s dva gola, a strijelci su bili Thiago Alcantara (53) i Rodri (64). Španjolci su u 69. minuti mogli sve riješiti, no Marc Barta je uzdrmao vratnicu.

U drugoj utakmici iz skupine Portugal je pobijedio Italiju 2:0, a golove su postigli Nélson Oliveira (51) i Sérgio Oliveira (63).

U susretu drugog kola mlade hrvatske nogometaše 21. srpnja očekuje utakmica protiv Italije, a potom u zadnjem kolu 24. srpnja i Portugal.