NHL DOIGRAVANJE

Miller i Price za prednost Buffala i Montreala

15.04.2011 u 10:44

Prošlogodišnji finalisti NHL lige, hokejaši Philadelphia Flyersa ovogodišnje doigravanje započeli su domaćim 0-1 porazom od Buffalo Sabresa

Sabrese je do vrijedne uvodne pobjede predvodio izvrsni vratar Ryan Miller sa 35 obrana, dok je jedini pogodak početkom treće trećine postigao Patrick Kaleta (45:56) najbolje reagiravši na jedan odbijanac.

Boston Bruinsi i Montreal Canadiensi susreću se po 33. put u povijesti u doigravanju NHL lige, a prvi korak ka prolasku napravili su Canadiensi gostujućom 2-0 pobjedom. Sjajan je na vratima bio Carey Price koji je zaustavio svih 31 pokušaja Bruinsa, dok se za pogotke pobrinuo kapetan Brian Gionta (2:45, 56:42), a oba gola Gionti je odličnim dodavanjima pripremio Scott Gomez. U dosadašnje 32 serije ovih dviju momčadi Montreal je bio daleko uspješniji prošavši dalje čak 24 puta.

San Jose Sharksi stigli su do početne prednosti protiv Los Angeles Kingsa domaćom 3-2 pobjedom u produžetku. Kingsi su tijekom 60 minuta dva puta uspijevali dostizati jedan pogodak zaostatka, ali u produžetku, kada o pobjedniku odlučuje prvi pogodak, nisu imali tu mogućnost. Sharkse je u vodstvo 1-0 doveo Dany Heatley (0:28), na 1-1 izjednačio je Dustin Brown (27:25), novo vodstvo domaćima osigurao je Logan Couture (30:23), a novo izjednačenje donio je Justin Williams (36:20), da bi junak Sharksa postao Joe Pavelski nakon 14:44 minuta igre u produžetku.