serie a

Milan Badelj zabio prvijenac za Lazio i gol posvetio preminulom Davideu Astoriju

17.02.2019 u 17:37

Lazio je u 24. kolu Serie A gostovao kod Genoe, a hrvatski je reprezentativac Milan Badelj za 'biancoceleste' zabio u 44. minuti za vodstvo 1:0. Na kraju taj njegov prvijenac nije bio dovoljan, Genoa je slavila 2:1...

Veznjak hrvatske nogometne reprezentacije Milan Badelj bio je strijelac za Lazio u 24. kolu talijanskog prvenstva, ali njegov prvi gol u dresu rimskog sastava nije bio dovoljan niti za bod s gostovanja kod Genoe jer je domaćin preokretom stigao do 2:1 pobjede.

Badelj je doveo Lazio u vodstvo u 44. minuti preciznim udarcem u donji lijevi kut domaćeg gola s nekih 13 metara nakon odličnog duplog pasa s Immobileom. Emotivno je Badelj proslavio gol, posvetivši ga prerano preminulom Davideu Astoriju s kojim je igrao u Fiorentini...

U nastavku utakmice Genoa je preokrenula golovima Sanabije u 75. i Criscita u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Badelj je odigrao svih 90 minuta za Lazio koji je ostao sedmi s 38 bodova, dok je Genoa 13. s 28 bodova.

Vrlo je zanimljivo bilo u Ferrari gdje je Fiorentina svladala domaći SPAL sa 4:1, ali do petnaestak minuta prije kraja bilo je 1:1, a tada se dogodio ključni trenutak na susretu.

• +2
Serie A, Inter - Genoa Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Chiesa je zaustavljen prekršajem u kaznenom prostoru domaćih, glavni sudac je pustio da se igra nastavi i SPAL je u protunapadu zabio gol za 2:1. No, na intervenciju VAR-a sudac Pairetto je pregledom snimke dosudio kazneni udarac za Fiorentinu, a samim time i poništio gol SPAL-a!

Veretout je bio precizan s bijele točke za prednost Fiorentine, a do kraja susreta gosti su postigli još dva gola za pokazalo se uvjerljivu pobjedu.

Marko Pjaca ostao je na klupi Fiorentine koja je sada osma s 35 bodova, dok je Lorenco Šimić ostao na klupi SPAL-a koji je 16. s 22 boda.