NBA LIGA

Miami i dalje gazi, prva pobjeda Lakersa

28.12.2011 u 09:51

Košarkaši Miamija nastavljaju s pobjedama, ovog puta bili su bolji od Bostona 115:107. LA Lakersi su tek iz trećeg pokušaja uspjeli doći do prve pobjede u sezoni, a uspješni su bili i Portland TrailBlazersi koji su slavili protiv Sacramenta

U noći s utorka na srijedu na NBA parketima odigrano pet utakmica. Od najzanimljivijih valja istaknuti novu uvjerljivu pobjedu Miami Heata ovog puta protiv Boston Celticsa 115:107. Iako je Miami u nekim dijelovima utakmice imao i po 20-ak koševa prednosti, na kraju su LeBron i društvo morali čupati pobjedu jer su gosti iz Bostona u posljednjim minutama utakmice par puta došli na samo tri koša zaostatka.

No, zahvaljujući novaku Norrisu Coleu koji je čak 14 poena zabio u posljednjoj četvrtini, Heat je došao do pobjede. Najefikasniji u redovima domaćina bili su LeBron James sa 26 poena, a vrlo dobri su bili Wade sa 24 poena te Cole sa 20 i Bosh sa 18. Kod Bostona Ray Allen je ubacio 28 koševa, a Rajon Rondo je postigao 22 uz 12 asistencija.

Momčad Portlanda došla je i do druge pobjede u sezoni zahvaljujući slavlju nad Sacramentom 101:79 zahvaljujući odličnim partijama Geralda Wallacea i LaMarcusa Aldridgea. Prvi je ubacio 25 poena uz osam skokova, dok je Aldridge imao 24 koševa. Kod gostiju iz Sacramenta najraspoloženiji je bio Cousins sa 16 koševa i 11 skokova.

LA Lakersi su tek u trećoj svojoj utakmici u novoj sezoni došli do prve pobjede. Svoj neugodni niz prekinuli su uvjerljivom pobjedom nad Utah Jazzom 96:71. Prvo ime ogleda bio je Kobe Bryant koji je ubacio 26 poena, no pomoć je imao i u Gasolu koji je dodao 22 koša. Utah je predvodio Millsap sa 18 poena i deset skokova.