GOSTIMA NIŠTA

Messi se probudio, Barca na Camp Nou sredila Milan

06.11.2013 u 22:59

Nogometaši Barcelone pobijedili su Milan 3-1 na Camp Nou, u utakmici 4. kola Lige prvaka, čime su osigurali prolaz u osminu finala...

Argentinski nogometaš Lionel Messi je u posljednjih nešto više od mjesec dana davao golove samo Milanu. U prošlom je kolu zabio jedan za 1-1 Barcelone na San Siru, a ovom je prilikom zabio dva od tri gola katalonske momčadi.

U listopadu i studenome to su jedini pogoci argentinskog majstora, s tim da pet utakmica zaredom nije zabio u Primeri. S ova dva pogotka je, pak, došao do šest golova ove sezone u Ligi prvaka.

Messijev pogodak u 83. minuti je odlučio ogled protiv Milana (bio je za vodstvo 3-1). Prvi je, pak, postigao u 30. iz penala, dok je potom Busquets, iz blizine, a nakon slobodnog udarca Xavija, povećao na 2-0. Malu je nadu Milanu dao Kaka, odnosno domaći igrač Gerard Pique, koji je u domaću mrežu odbio Brazilčev udarac u 45. minuti.

Inače, Milan i dalje dobro stoji na ljestvici, drugi je, jer je Ajax u Amsterdamu s minimalnih 1-0 pobijedio Celtic. Jedini je strijelac bio Danac Lasse Schöne u 51. minuti čime je vratio svoju momčad u igru za osminu finala.

Barcelona - Milan 3:1, sažetak
Ajax - Celtic 1:0, sažetak