španjolska liga

Messi i Griezmann odveli Barcelonu do teške pobjede kojom su Katalonci preskočili Real i zauzeli drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici

01.02.2021 u 00:06

U susretu 21. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Nou Campu jedva pobijedila Athletic Bilbao 2:1 izjednačivši se s Real Madridom na drugom mjestu ljestvice

Barcelona je u nedjelju navečer na Nou Campu teško stigla do pete pobjede u nizu. Athletic Bilbao ponovno se pokazao kao težak protivnik koji je poprilično namučio momčad Ronalda Koemana.

Leo Messi je zabio u 20. minuti za vodstvo Barce 1:0, ali gosti su izjednačili u 49. minuti nakon autogola Jordija Albe.

Trenutak odluke dogodio se u 75. minuti, Mingueza je ubacio, a Griezmann lukavo utrčao iza leđa obrane Athletica te zatresao mrežu za 2:1 i vrijedan trijumf Barcelone koja je tako izbila na drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Barca je 'preskočila' Real, obje momčadi imaju po 40 bodova iz 20 utakmica, ali Katalonci imaju bolju gol-razliku.