KAC SLAVIO 4:0

Medvjedi stradali u svom brlogu, utakmicu obilježila tučnjava

06.03.2012 u 22:04

U prvom susretu polufinala EBEL lige u hokeju na ledu KAC Klagenfurt je u Ledenoj dvorani Doma sportova pobijedio Medveščak 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) i u seriji na četiri pobjede poveo 1:0.

Hokejaši Medveščaka loše su otvorili polufinalnu seriju EBEL lige protiv austrijskog KAC-a. 'Medvjedi' su u Ledenoj dvorani poraženi glatko 4:0 u utakmici koju je obilježila masovna makljaža na kraju druge četvrtine.

Golove za KAC zabili su Thomas Koch (11:07), Raphael Herburger (28:53), Manuel Geier (36:50) i Tyler Scofield (51:33), dok je odlični vratar austrijskog sastava Andy Chiodo sakupio 35 obrana. Bila je to prva pobjeda KAC-a ove sezone protiv Medveščaka.

Druga utakmica na rasporedu je već za dva dana u Klagenfurtu, a treći susret je u nedjelju, 11. ožujka ponovo u Zagrebu. Četvrti susret je na rasporedu 13. ožujka u Austriji. Ukoliko će biti potrebno peta utakmica igrat će se 15. ožujka (Zagreb), šesta je 18. ožujka (Klagenfurt), a možebitna sedma igrala bi se u Zagrebu 20. ožujka.

U drugom polufinalnom paru Black Wings Linz je pobijedio Tilia Olimpiju 4:2 (0:0, 1:1, 3:1) i poveo 1:0. Olimpija je vodila 1:0, imala 2:2, no u posljednjih pet minuta posljednje trećine domaćin je sa dva gola uspio prelomiti utakmicu. Druga utakmica je u četvrtak u Ljubljani.