28.10.2014 u 22:15

• +3

KHL Medveščak - HC Sibir Novosibirsk

Izvor: Pixsell / Autor: Daniel Kasap

Medvjedi su ugostili Sibir iz Novosibirska, sedmoplasiranu momčad Istoka te su u utakmici koja je rezultatski ostala napeta do samog kraja slavili 2:0

Medveščak je u Domu sportova zaigrao željan svojih navijača i domaćeg leda, i to se vidjelo od samog početka utakmice. Početni pritisak Medvjeda nije jenjavao, a Sibirci su rijetko izlazili iz svoje trećine. U 9. minuti Wright je izborio kazneni udarac, ali vrlo raspoloženi Koskinen uspio je obraniti njegov pokušaj. Domaća je momčad kružila oko Koskinenovog gola, ali gostujući su se igrači kretali vrlo organizirano te blokirali dosta pokušaja.

Edwin Hedberg, debitant u dresu Medvjeda, u 23. je minuti prvi put izašao na led i odmah uspio zabiti. Hedberg je bio jednim koljenom na ledu, ali uspio je zadržati ravnotežu te podići pak iznad Koskinenove rukavice. Igralo se 4-na-4, a asistenciju je upisao Carle koji je uputio prvi udarac koji je Koskinen uspio samo odbiti. To su ujedno bile jedina isključenja u drugoj trećini, igrao se brz, ali oprezan hokej uz dosta bitaka u neutralnom dijelu leda.

U 43. minuti zagrebački su Medvjedi izborili powerplay, a vrlo dobre prilike imali su Anderson i Carle, ali nisu uspjeli povisiti vodstvo. 6 minuta kasnije gosti iz Sibira imali su vrlo dobru priliku, ali Brust je obranio njihov pokušaj. Hedberg je umalo upisao i asistenciju, osvojio je jedan pak i sjurio se u kontru zajedno s Pelletierom, ali najbolji strijelac Medvjeda ostao je uskraćen za pogodak. U posljednjoj minuti Wright se iskupio za promašeni kazneni udarac skrenuvši pak u mrežu gostiju nakon što je Carle s plave linije uputio silovit udarac.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – SIBIR NOVOSIBIRSK 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
ZAGREB – Ledena dvorana Doma sportova. Gledatelja 5000. Suci: Buturlin, Soin, Zaharenkov, Sadovnikov.