PADAJU LIDERI

Medvjedi opet jašu: Petarda moćnom Salzburgu

09.01.2011 u 20:04

Nakon što su u petak deklasirali vodeću momčad lige Klagenfurt (4:0), hokejaši Medveščaka su danas u Domu sportova pobijedili i drugoplasirani Red Bull rezultatom Salzburg 5:2 (2:0, 0:0, 3:2)

Bila je to treća uzastopna pobjeda 'medvjeda', te četvrta u posljednjih pet susreta.

Medveščak je poveo golom Alana Letanga u 7. minuti, a Ryan Kinasewich je u posljednjoj minuti prve trećine povećao na 2:0.

U drugoj dionici nije bilo golova, a u šestoj minuti posljednje trećine Letang je zabio svoj drugi gol za vodstvo 3:0. Traćak nade gostima donio je Shaun Heshka smanjivši u 48. minuti na 3:1, no dvije minute kasnije John Hechimovic svojim 17. golom ove sezone vraća na plus tri.

Heska je u 58. minuti smanjio na 4:2, a konačnih 5:2 postavio je Greg Day 19 sekundi prije kraja utakmice. Sjajan je na golu bio Robert Kristan.

Medveščaku sada slijede dva gostovanja, 14. siječnja u Jesenicama, te 16. siječnja u Mađarskoj protiv Albe Volan, a barem jedan od ta dva dvoboja proći će bez najvećeg 'medvjeda' Joela Prpica koji je tri minute prije kraja na provokaciju reagirao udarcem ljevicom koja je onesposobila protivnika. Zaradio je ovacije prepune dvorane koja je atmosferom podsjećala na lanjsko doigravanje, ali i automatsku suspenziju. Odluka o njezinoj duljini tek će uslijediti.