EBEL LIGA

'Medvjedi' drhtali nakon 3:0, ali ipak pobijedili

17.02.2013 u 21:10

U sklopu 8. kola međurunde EBEL lige hokejaši Medveščaka savladali su Graz 99erse 3:2 (2:0, 1:0, 0:2), momčad koja ih je prethodno ove sezone pobjeđivala četiri puta u pet utakmica

'Medvjedi' su nakon prve dvije trećine imali vodstvo 3:0. U prvoj su za zagrebački sastav zabili Nathan Perković i Brandon Buck, a u drugoj Geoff Waugh. No, u posljednjoj dionici igre je Medveščak dopustio gostima povratak, pa je tako već nakon 35 sekundi igre na 3:1 smanjio Jean-Michel Daoust, a nepunih šest minuta prije kraja Kevin Moderer je golom doveo Graz na samo gol zaostatka.

Ipak, do kraja je sastav Martyja Raymonda uspio obraniti svoju prednost i doći do važne pobjede u Domu sportova, te se na taj način iskupiti za dramatičan poraz u Linzu u petak. Podsjećamo, tada je Medveščak vodio 5:3 u 46. minuti, da bi do kraja regularnog dijela susreta primio tri gola i izgubio 6:5.

U sljedećem kolu već za dva dana Medveščak gostuje kod Klagenfurta.