AUSTRIJANCI IMAJU 3:0

'Medvjedi' dostigli minus tri, ali i izgubili od KAC-a

03.03.2011 u 21:38

Hokejaši Medveščaka poraženi su od KAC-a i u trećoj utakmici četvrtfinalne serije EBEL lige. Momčad iz Klagenfurta sada vodi sa 3:0 u seriji do četiri pobjede

KAC iz Klagenfurta slavio je i u trećoj utakmici četvrtfinalne serije protiv Medveščaka, a konačnih 7:5 (2:1, 2:0, 3:4) potvrđuje da su ljubitelji hokeja mogli uživati. Naravno, posebice oni iz Klagenfurta jer 'medvjedi' su u samo nekoliko minuta treće trećine stigli do velikog preokreta i od 1:4 stigli do 4:4 i opasno zaprijetili uspavanim domaćinima.

Nakon 'blitz kriega' Medveščaka, izgledalo je kao da je domaćinima 'voda u ušima' i da su zreli za poraz. No, onda su uslijedile neshvatljive greške 'medvjeda' koji su zaradili dva isključenja, što je značilo da će KAC igrati '5 na 3'. Pri tom je i Joel Prpic ostao bez palice, pa je KAC bez problema ugurap pak iza Kristanovih leđa, iskorstivši prvog igrača više. Naravno, s novim elanom, KAC je stigao i do šestog gola, a onda je Roby sandrock nepunih minutu prije kraja vratio nadu 'medvjedima'.

Potpuni rizik, koji je tada bio i razumljiv, značio je da Medveščak igra bez vratara Kristana, ali Tyler Scofield je taj poklon iskoristio i potvrdio pobjedu KAC-a, koji sada vodi 3:0 u seriji do četiri pobjede.

Golove za domaćine zabili su Dieter Kalt (14:49), Tyler Scofield (17:34, 55:46, 59:50), Christoph Brandner (23:33) i David Schuller (32:15) i Gregor Hager (56:36), dok su strijelci za Medveščak bili Borna Rendulić (18:30), Andy Sertich (40:32) i John Hecimovic (44:45, 52:30) i Robby Sandrock (59:05).

Bio je to deveti ogled 'medvjeda' i KAC-a ove sezone i čak sedma pobjeda momčadi iz Klagenfurta.

Četvrta utakmica, a nadamo se ne i posljednja Medveščaka ove sezone, igra se u nedjelju u zagrebačkom Domu sportova.