Mate Bilić riješio Austrijance u 86. minuti

• Zadnja izmjena 19.05.2010 22:25
  • Objavljeno 19.05.2010 u 20:25
Luka Modrić i Darijo Srna

Izvor: Cropix / Autor: Drago Sopta / CROPIX

Hrvatska nogometna reprezentacija svoj novi ciklus započinje u Klagenfurtu gdje u 20.30 igra prijateljsku utakmicua protiv Austrije

Izbornik Bilić nije uspio Hrvatsku odvesti na Svjetsko prvenstvo, no zato su tu prijateljske utakmice. Zbog brojnih ozljeda Bilić je imao problema oko sastavljanja momčadi za prijateljski ogled s Austrijancima, no ovu utakmicu Nane doživljava kao važan test za početak kvalifikacija za Euro 2012.

Austrija - Hrvatska 0:1

Sastavi

Austrija: Macho, Dragović, Ortlechner, Prödl, Fuchs, Junuzović, Schrammel, Harnik (od 39' Klein), Korkmaz (od 73. Drazan), Wallner (od 63. Leitgeb), Janka
Hrvatska: Subašić, Srna, Schildenfeld, Šimunić, Strinić, Dujmović (od 78. Pokrivač), Vukojević, Mandžukić, Petrić (od 60. M. Bilić), Modrić, Jelavić (od 67. Gabrić)
90. - Kraj utakmice

86'
 odličan ubačaj Gabrića do Bilića koji iz blizine pogađa za vodstvo Hrvatske
84' -
lijepa akcija Modrića koji dodaje Pokrivaču koji loše puca
77' -
kakva prilika za Hrvatsku. Modrić je briljantno uposlio Bilića koji s pet metara ne pogađa za vodstvo već u vratara Macha
74' -
Strinić ubacio, ali zahvatio tako da je Macho morao izbaciti loptu u korner
68' -
ne može se reći da se Hrvatska predala u nastojanju da postigne pogodak, no popustio je stisak Bilićevih izabranika.
65' -
oštar ubačaj Srne u kazneni prostor Austrije, ali Macho boksa loptu
64' -
malo je pao tempo igre
58' -
nastao je mali prekid jer su pale dimne bombe na travnjak
56' -
Prödl najviši u skoku u našem šesnaestercu, no lopta odlazi daleko pored gola
54' -
opet gužva u šesnaestercu Austrije, Mandžukić puca iz gužve, ali Macho brani
51' -
Hrvatska prijeti. Slobodan udarac iskosa s lijeve strane sa nekih 25 metara izveo je Srna, a lopta je otišla malo pored gola
50' -
Korkmaz puca s nekih 20 metara no slabo i pored gola
48' -
prve minute drugog dijela počele su mirno
46' -
započelo je drugo poluvrijeme prijateljske utakmice u Klagenfurtu.
45' -
kraj prvog dijela. Nema pogodaka, ali mora se priznati da su Bilić boysi pokazali puno, puno više od svojih suparnika
41' -
Mandžukić prolazi svog čuvara na centru i ima otvoren put ka golu, no sudac na čuđenje naše klupe svira prekršaj Dinamovog napadača
40' -
i ovako šaren sastav bez velikog broja prvotimaca se pokazuje kao daleko bolja momčad od Austrije. No za tu potvrdu potreban je gol koji visi u zraku
36' -
nevjerojatan pritsak na gol Austrije, Jelavić iz voleja puca s pet metara, ali točno u austrijskog golmana
33' -
Sjajno je Petrić uposlio Modrića koji ulazi u kazneni prostor i snažno puca, ali Macho brani.
30' -
Modrić lijepo upošljava Mandžukića u čiji udarac ulazi Ortlechner
26' -
Korkmaz prijeti s desne strane, ali Subašić brani
24' -
na prilike Austrijanaca odgovaramo i mi. Nakon ubačaja s desne strane Jelavić glavom gađa ravno u golmana Macha
21' -
prilika za Austriju, ubačaj prema Janki koji s pet metara loše zahvaća loptu
19' -
opet Austrija prijeti prko Junuzovića koji puca iskosa sa nekih 20-tak metara, ali pored gola Subašića
18' -
ubacio je u kazneni prostor Hrvatske Junuzović, ali Subašić lako hvata
16' -
još jedna opasnost po Austrijance. Danas vrlo raspoložen Mandžukić je pucao iz daleka, za malo pored gola
12' -
Schrammel je izgubio loptu na vrhu šesnaesterca, loptu je osvojio Modrić koji krasno puca, ali Macho brani
7' -
opet naši prijete, Mandžukić ubacuje, ali ništa od svega
5' -
Strinić je lijepo probio lijevu stranu, pao u kaznenom prostoru, ali ništa od najstrože kazne
3'
- kockasti su započeli utakmicu vrlo dobro. Mandžukić je ubacio u šesnasterac do Jelavića, ali Austrijanci čiste
1' - započela je utakmica u Klagenfurtu