• Zadnja izmjena 05.04.2011 20:10
  • Objavljeno 05.04.2011 u 19:41
Marija Iveković

Izvor: Cropix / Autor: CROPIX / Slavko Midžor

Drugog natjecateljskog dana na Svjetskom prvenstvu u atletici za slijepe i slabovidne, koje se od 4. do 10. travnja održava u turskoj Antalyji, naša paraolimpijka Marija Iveković je u bacanju diska s rezultatom 40,56 metara osvojila srebrno odličje

Članica atletskog kluba osoba s invaliditetom Agram iz Zagreba i naša najbolja paraolimpijka zasigurno bi ostvarila i bolji rezultat da nije imala čak pet prijestupa. Svjetska prvakinja postala je Ruskinja Sofija Romaševskaja s hicem od 40,87 metara, a broncu je osvojila njezina sunarodnjakinja Marta Prokofjeva s hicem od 28,38 metara.

Nastupio je naš drugi adut za odličje paraolimpijac Branimir Budetić, koji je s rezultatom od 48,91 metara u bacanju koplja zauzeo četvrto mjesto.