JUNAK VAN PERSIE

ManU se provukao, Bragino iskupljenje

02.10.2012 u 23:15

I u drugoj utakmici skupine H Lige prvaka nogometaši Manchester Uniteda su upisali pobjedu, makar opet nisu bili uvjerljivi, te su strahovali do kraja za tri boda

Na rumunjskom tlu je Fergusonova momčad pobijedila Cluj 2:1, iako je domaćin vodio još od 14. minute golom Kapetanosa. Zahvaljujući Nizozemcu Robinu van Persieju ipak je engleski doprvak uzeo sva tri boda u ovom ogledu.

Podsjetimo, i u prvoj utakmici je United jedva pobijedio (1:0 protiv Galatasarayja), a i sada je bilo napeto do kraja. Najbolje je reći da je omjer udarac u okvir vratiju bio identičan (7-7), te da je United imao neznatnu prednost u udarcima pokraj vratiju (7-5).

Presudilo je, dakle, samo majstorstvo Van Persieja koji je dva puta odlično reagirao u suparničkom šesnaestercu. Inače, dvije je, pak, asistencije upisao Wayne Rooney koji je startao u utakmicu od prve minute.

Uključite se i vi u raspravu – registrirajte se na Tribina.hr, informirajte se o vlastitoj reputaciji i sudjelujte u stvaranju sadržaja novog domaćeg nogometnog communityja!

Recimo da je prve minute u Ligi prvaka upisao iskusni hrvatski napadač Saša Bjelanović. Dobio je odličnu priliku, od 61. minute je bio na travnjaku, te je prijetio gigantu s Old Trafforda. U igru je ušao umjesto strijelca Kapetanosa.

Galatasaray je razočarao svoje navijače predstavom protiv Brage koja je odigrala mudro i preko kontri došla do velika tri boda (2:0). Premda je Galatasaray imao više od 60 posto vremena loptu u svom posjedu, mlako je pritiskao suparnika. Istina, imali su pogođenu gredu kod rezultata 1:0 za Portugalce, ali su globalno slabo prijetili.

Braga je zaslužila sva tri boda i ovom je pobjedom naplatila startni domaći poraz od Cluja.