BUNDESLIGA - 30. KOLO

Mandžukićev gol za bod Wolfsburga

16.04.2011 u 17:42

Hrvatski nogometni reprezentativac Mario Mandžukić bio je strijelac za Wolfsburg koji je u 30. kolu njemačkog prvenstva na svom terenu protiv St. Paulija odigrao 2:2 (1:0)

Mandžukić je doveo svoju momčad u vodstvo od 1:0 u 39. minuti svojim trećim bundesligaškim pogotkom. Gosti su preokrenuli na 1:2 preko Nakija u 61. i Lehmanna u 77. minuti, da bi na konačnih 2:2 izjednačio Polak u 89. minuti.

Oba sastava sada imaju po 29 bodova, te se nalaze na 16. i 17. mjestu, a Wolfsburg je bolje plasiran zbog bolje razlike pogodaka. Wolfsburg se trenutačno nalazi na poziciji koja vodi u dodatne kvalifikacije za ostanak u prvoj ligi, dok je St. Pauli četiri kola prije kraja prvenstva u zoni ispadanja.

Mandžukić je igrao čitavu utakmicu za Wolfsburg.

Mladen Petrić igrao je čitavu utakmicu za Hamburger SV koji je na svom terenu igrao 0:0 protiv treće momčadi s ljestvice Hannovera 96. HSV je trenutačno sedmi sa 43 boda, dok je Hannover treći sa 54, 12 manje od vodeće Borussije iz Dortmunda, te dva više od četvrtog Bayerna iz Muenchena koji imaju po utakmicu manje

Srđan Lakić igrao je čitavu utakmicu, dok je Stiven Rivić odigrao prvo poluvrijeme u 0:2 domaćem porazu Kaiserslauterna od Nuernberga. Kaiserslautern je sada 12. sa 34 boda, pet više od zone ispadanja. Nuernberg je šesti sa 46 bodova.

Josip Šimunić nije igrao za Hoffenheim u domaćoj 1:0 pobjedi protiv Eintrachta iz Frankfurta. Hoffenheim je sada deveti sa 40 bodova, dok je Eintracht 15. sa 33.