Mandžukić zabio tri komada, Hrvatska sa 6:0 pregazila Kosovo

06.10.2016 u 22:36

• +8

Kvalifikacije za SP: Kosovo - Hrvatska

Izvor: Pixsell / Autor: Armin Durgut/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija u 2. kolu kvalifikacijske skupine I ostvarila je uvjerljivu 6:0 pobjedu u Skandru protiv Kosova, uz tri pogotka Marija Mandžukića...

Sastav Kosova: Ujkani – Perdedaj, Pepa, Pnishi, Paqarada – Kryeziu, Rashica, V. Berisha, Zeneli, B. Berisha - Celina

Sastav Hrvatske: Subašić – Vrsaljko, Vida, Ćorluka, Pivarić – Brozović, Badelj, Kovačić, Perišić – Kramarić, Mandžukić

Kvalifikacije za SP, skupina I

Kosovo – Hrvatska 0:6 (Mandžukić 6, 24, 35, Mitrović 68, Perišić 83)

Tijek utakmice

Kraj - uvjerljiva pobjeda Hrvatske koja za tri dana igra protiv Finske
90+2' - gooool za Hrvatsku! Kalinić je zabio iz okreta i s dvadesetak metara i dovršio posao!
83' - gooool za Hrvatsku! Perišić je izašao sam pred Ujaknija i s lakoćom poentirao!
82' - izbio je Rog sam pred Ujkanija, ali je dosta loše pucao
81' - blok Vide zaustavio je udarac Valona Berishe kojeg su domaći navijači već vidjeli u golu
70' - izlazi Kramarić, ulazi Marko Rog...posljednja Čačićeva promjena
68' - goool za Hrvatsku! Matej Mitrović ostao je sam na drugoj stativi i zabio nakon ubacivanja Brozovića
60' - odmah šansa za Kalinića nakon prodora Vrsaljka, ali puca pokraj gola pod pritiskom
58' - izlazi iz igre Mandžukić uz ovacije, ulazi Nikola Kalinić
51' - slabašan udarac Rashice Subašić lako brani
49' - Kramarić puca preko gola s dvadesetak metara
46' - Ćorluka je izašao u poluvremenu, ušao Mitrović
Poluvrijeme - dobrih 45 minuta naših u kojima je hat-trickom Mandžukića pitanje pobjednika praktički riješeno
44' - Mandžo je mogao zabiti i četvrti, ali nakon što se sjurio s lijeve strane puca pokraj gola
42' - opet velika šansa za domaćina, Zeneli je izašao pred Subašića, ali njegovo prebacivanje hrvatskog golmana završava iznad gola
38' - velika prilika za Kosovo nakon pogreške Brozovića, no Celina nije uspio svladati Subašića pred kojeg je izašao
35' - goool za Hrvatsku! Opet Mandžukić! Vrsaljko je ubacio s desne strane, Mario glavom kompletirao hat-trick!
33' - s tribina se ori 'ubi Srbina' od strane navijača jednih i drugih
28' - ubacio je Pivarić, Mandžo prijeti glavom s pet metara, ali malo iznad gola!
24' - goool za Hrvatsku! Opet Mario Mandžukić, ovaj put na asistenciju Perišića koji je ubacio s lijeve strane
18' - dva udarca Rashice koji se sjurio desnom stranom, ali oba su završila u bloku...ovo je bilo opasno
16' - prva solidna akcija Kosova završava opasnim prizemnim ubacivanjem, ali Mandžukić se vratio nazad i očistio
13' - opet asistencija Kramarića, ovaj put za Badelja koji puca preko gola s dvadesetak metara
11' - Vrsaljko je izgubio loptu, bilo je opasno, ali Subašić je njome ovladao, poigrao se lažnjakom s kosovskim napadačem i ispucao ju
6' - gooool za Hrvatsku! Mario Mandžukić izašao je sam pred Ujkanija nakon dodavanja Kramarića i s lakoćom zabio!
5' - opasan start Ujkanija nad Mandžukićem koji je ostao ležati, ali ne radi se o ozbiljnoj ozljedi
3' - apsolutni pritisak naše reprezentacije koja ubačajima s bokova pokušava slomiti otpor domaćina
1' - dvoboj u Skadru je počeo!

Nakon domaćeg remija protiv Turske, Čačićevu Hrvatsku čeka novi izazov ovog četvrtka u albanskom Skadru. Kosovo će upravo protiv naše izabrane vrste odigrati svoju prvu povijesnu službenu utakmicu, pred 15 tisuća vatrenih navijača.

Hrvatskoj nedostaju ozlijeđeni Modrić, Rakitić, Pjaca i Lovren, no izbornik svejedno ima na raspolaganju igrače koji su protiv malog Kosova veliki favorit i sve osim pobjede bio bi neuspjeh, no treba upozoriti da hrvatski protivnik nije izgubio od Finske u svojoj prvoj kvalifikacijaskoj utakmici i potreban je maksimalan angažman kako bi se zabilježila pobjeda.

Izbornik Ante Čačić pomalo je iznenadio ubacivši od prve minute Andreja Kramarića u napad uz Marija Mandžukića, iako se vjerovalo da bi mogao početi Nikola Kalinić ili Marko Rog kao dodatni veznjak. Ostatak momčadi je očekivan, s Pivarićem na lijevom beku te Kovačićem kao glavnom kreatoru igre.