17.09.2013 u 20:29

• +19

1. kolo Lige prvaka 2013/14

Izvor: Reuters / Autor: Michael Dalder

Na otvaranju grupne faze ovogodišnje Lige prvaka uvjerljive pobjede ostvarili su Real, Bayern, PSG, Manchester United i City, dok se Juventus morao zadovoljiti bodom u Kopenhagenu

Skupina A:

Manchester United - Bayer L. 4:2 (Rooney 22, 70 Van Persie 59, Valencia 79/ Rolfes 54, Toprak 88)
Sociedad - Šahtar 0:2
(Texeira 65, 87)

Skupina B:

Galatasaray - Real M. 1:6 (Bulut 84 / Isco 33, Benzema 54, 82 Ronaldo 63, 66, 90)
Kopenhagen - Juventus 1:1
(Jorgensen 14 /Quaqliarella 54)

Skupina C:

Benfica - Anderlecht 2:0(Đuričić 4, Luisao 30)
Olympiakos - PSG 1:4
(Weiss 25 / Cavani 19, Motta 68, 73, Marquinhos 86)

Skupina D:

Bayern - CSKA M. 3:0 (Alaba 4, Mandžukić 41, Robben 68)
Plzen - Manchester City 0:3
(Džeko 48, Toure 53, Aguero 58)

Tijek utakmica iz minute u minutu:

Kraj - gotove su utakmice prve večeri grupe faze Lige prvaka. Uvjerljive pobjede ostvarili su svi favoriti osim Juventusa, koji se morao zadovoljiti bod u Kopenhagenu. Šahtar je pak uzeo sva tri boda kod Sociedada

GALATASARAY - REAL M. 1:6 (Bulut 84 / Benzema 82, Ronaldo 90+1)
82' - potpuna katastrofa domaćih. Zabio je Karim Benzema za Real na asistenciju Cristiana Ronalda i tako zaokružio fantastičnu večer 'kraljevskog kluba'
84' - Bulut je iz blizine zabio počasni pogodak za Galatasaray
90+1 - fantastičan gol Ronalda! Prevario je dvojicu i silovito pogodio za šesti gol Reala
...
SOCIEDAD - ŠAHTAR 0:2 (Texeira 87)
87' - kraj priče u San Sebastianu, Alex Texeira fantastičnim je solo prodorom riješio utakmicu, Ukrajinci će osvojiti vrijedna tri boda
...
MANCHESTER UNITED - BAYER 4:1 (Rooney 70, Valencia 79)
79' - slomio je United njemački klub u nastavku utakmice. Prvo je Rooney zabio svoj drugi gol, onda je asistirao Valenciji koji se također upisao u listu strijalaca

...
GALATASARAY - REAL M. 0:4 (Ronaldo 63, 66)
63' - Ronaldo je potvrdio sigurnu pobjedu, jednim od lakših pogodaka u svojoj karijeri. Zabio je nakon povratne lopte iz blizine
66' - još jedan laki pogodak Cristiana, ovaj je put zabio nakon odbijanca
...
BAYERN - CSKA 3:0 (Robben 68)
68' - još jedan laki pogodak Bavaraca. Robben je izašao potpuno sam pred golmana i sigurno zabio za čistih 3:0
...
SOCIEDAD - ŠAHTAR 0:1 (Texeira 65)
65' - Darijo Srna započeo je odličnu akciju Ukrajinaca, koju je preciznim udarcem u gol pretvorio Alex Texeira. Šok za Sociedad koji je bio bolji većim dijelom utakmice
...
GALATASARAY - REAL M. 0:2 (Benzema 54)
54' - Real je vrlo blizu pobjede u Turskoj! Benzema je iskoristio veliku pogrešku domaće momčadi, izašao je sam pred golmana na asistenciju Di Marije i sigurno zabio. Osvetili su se brojni promašaji Galatasarayju i čini se da 'kraljevski klub' grabi prema sigurnom trijumfu
...
MANCHESTER UNITED - BAYER 2:1 (Van Persie 59)
59' - briljantan odgovor domaćih! Pogodio je Van Persie prekrasnim volejom i ponovo vratio ManUtd u vodstvo

...
MANCHESTER UNITED - BAYER 1:1 (Rolfes 54)
54' - Nijemci su se vratili na Old Traffordu. Sjajan je to udarac bio Simona Rolfesa, koji je iz daljine neobranjivo pogodio!
...
BAYERN - CSKA 2:0 (Mandžukić 41)
41'- sve je riješeno u Muenchenu i to zahvaljujući hrvatskom reprezentativcu, koji je nakon prekida sigurno zabio pokraj Akinfejeva, za 2:0 i miran nastavak susreta Bavaraca!

...
GALATASARAY - REAL 0:1 (Isco 33)
33' - nakon nekoliko promašenih prilika, došla je kazna za Turke! Isco je primirio dugu loptu Di Marije, oslobodio se u kaznenom prostoru i sigurno zabio za vodstvo 'kraljevskog kluba'!
...
OLYMPIAKOS - PSG 1:1 (Weiss 25)
25' - fantastičan pogodak za grčku momčad! Slovak Vladimir Weiss progurao je loptu kroz noge jednog, slomio drugog braniča i zatim sigurno zabio te tako uzvratio Cavaniju koji je Parižane doveo u vodstvo

...
MANCHESTER U. - BAYER L. 1:0 (Rooney 22)
22' - došli su konačno 'crveni vragovi' na svoje...zabio je Wayne Rooney odličnim volejom nakon ubacivanja Van Persieja
...
KOPENHAGEN - JUVENTUS 1:0 (Jorgensen 14)
14' - nakon početne dominacije gostiju, Danci su došli do iznenađujuće prednosti golom Jorgensena nakon prekida. Puno posla za Staru Damu u nastavku utakmice....
...
GALATASARAY - REAL 0:0
10' - deset relativno izjednačenih minuta na početku dvoboja...Ronaldo je zaprijetio iz daljine, ali njegov udarac otišao je pokraj gola...Casillas se ozlijedio u jednom duelu i zamijenio ga je Diego Lopez

BAYERN - CSKA 1:0 (Alaba 4)
4' - Bayern je rano poveo zahvaljujući odličnom slobodnjaku Alabe...sjajan pogodak austrijskog reprezentativca..dvije minute kasnije zaprijetio je i Mandžukić, ali Akinfejev spašava goste od gola koji bi riješio utakmicu

20:45 - počinju dvoboji Lige prvaka! Hoće li favoriti opravdati svoju ulogu? Koji će od naših igrača biti raspoložen večeras?
19:50 - poznati su sastavi uoči večerašnjih utakmica. Modrić, Mandžukić i Srna igraju od prve minute za svoje klubove, Eduardo starta s klupe

Dvobojima prvog kola skupina A do D počinje grupna faza ovosezonske Lige prvaka. Prvog dana hrvatskim ljubiteljima nogometa svakako će biti najzanimljiviji dvoboji Galatasarayja i Reala te Bayerna i CSKA, u kojima se mnogo očekuje od naših najboljih nogometaša, Luke Modrića i Marija Mandžukića.

Šahtar Srne i Eduarda na teškom je gostovanju kod Sociedada, a europski velikani Juventus, PSG i ManCity također traže pobjede u gostima, dok Manchester United dočekuje povratnika u elitno klupsko nogometno natjecanje, Bayer Leverkusen. Svih osam dvoboja počinje u 20:45.

Osim na MAXtv-u (Arenasport) utakmice Lige prvaka možete gledati i na pay per view online servisu Match.tportal.hr. Članovi communityja Tribina.hr imat će prilike prijenose utakmica pratiti u sklopu tog community portala.

Korisnici usluge MaxTV To Go (usluga web & mobile) također mogu utakmice gledati na svom mobilnom uređaju ako se u trenutku dok traje utakmica nalaze na putu. Više informacija potražite OVDJE