OPET JAKO SLABO

Mandžinoj krizi nema kraja, teško ga je prepoznati!

10.05.2015 u 13:19

Hrvatski napadač Mario Mandžukić dobio je priliku igrati od prve minute za Atletico u gostima kod Levantea, no nije uspio prekinuti svoju veliku golgetersku krizu koja traje puna tri mjeseca...

Mandžukić je svoj posljednji pogodak iz igre zabio prije više od tri mjeseca u derbiju Primere protiv Reala, a nakon toga uspio je još zabiti iz penala 21. veljače protiv Almerije, no njegovi nastupi uglavnom su bili za zaborav.

Ipak, Mario nije izgubio povjerenje Simeonea, barem ne zasad. Stavio ga je u prvu momčad i ove nedjelje u gostima kod Levantea, no argentinski strateg nije mogao čekati cijelu utakmicu da Mandžukić proigra, pa ga je zamijenio u 60. minuti.

Mandžo je ponovo bio ispod svog nivoa na terenu. Španjolski mediji kritizirali su ga uoči susreta da uopće ne puca po gol posljednjih mjeseci, a ovaj put to mu je uspjelo kad je glavom zaprijetio Mariñu u 10. minuti, no domaći golman vješto mu je obranio. Međutim, nakon toga se na duže vrijeme izgubio na terenu i rijetko bio u kontaktu s loptom, a često u zaleđu. Možemo izdvojiti dva kontakta s braničem Vyntrom, jedan koji je završio sudarom glavama, drugi padom u kaznenom prostoru na koji je sudac odmahnuo.

U 35. minuti utakmice Mandžukićev posao preuzeo je na sebe veznjak Guilherme Siqueira koji se ubacio na poziciju 'devetke' i iz blizine postigao pogodak za 1:1.

Manžukića je u 60. minuti zamijenio Fernando Torres, a par minuta prije još je dvaput pucao po golu iz izglednih situacija, no oba mu je puta suđeno zaleđe. Upravo je Torres bio taj koji je spasio Atletico od poraza. Dvaput je Levante vodio golovima Barrala i Uchea, no u 80. minuti slavni španjolski napadač glavom je nakon korner zabio za 2:2 te tako očuvao prednost Atletica ispred Valencije u borbi za treće mjesto.

Ako Simeone produži svoje strpljenje, novu priliku za prekid posta Mario će imati sljedeći vikend protiv Barcelone.