NHL LIGA

Malkin i dalje 'ubija', Boston nastavio niz

23.01.2012 u 09:05

Jevgenij Malkin i dalje predvodi NHL ligu po broju ostvarenih poena (golovi plus asisti), dok je Boston u ludoj utakmici, prepuno obrata dobio Philadelphiju i ostao na vrhu Istočne konferencije

U NHL ligi su se u nedjelju igrale tri utakmice, no u dvije od njih je bilo krajnje uzbudljivo. Međusobno su igrali veliki konkurenti: Pittsburgh protiv Washingtona, a Boston kod Philadelphije.

Pittsburgh je na svom ledu pobijedio Washington 4:3 u produžetku. Junakom se utakmice na kraju pokazao Jevgenij Malkin koji je zabio pogodak u produžetku. Malkin je, inače, lider NHL lige po broju bodova (58, pogoci plus asistencije), a ove je večeri došao do 26. pogotka. Pittsburgh je ostvario šestu pobjedu u nizu, a osim Malkina bitnim se igračem te večeri za domaćina pokazao James Neal s dva pogotka. Na suprotnoj je strani Rus Aleks Ovečkin bio na razini (pogodak i dvije asistencije), no to je na kraju bilo dovoljno za osvajanje samog jednog boda.

Još je vatrenije bilo u ogledu Philadelphije i Bostona gdje su gosti pobijedili 6-5 nakon raspucavanja kaznenih udaraca. Aktualnom prvaku Bostonu je ovo gostovanje iznimno ugodno, pa su tako tamo (gledajući osnovni dio sezone) posljednji put izgubili u ožujku 2007. godine. U tom su periodu kod Philadelphije odigrali deset utakmica.

Inače, ovom se pobjedom Boston izjednačio na vrhu ljestvice Istočne konferencije s Rangersima iz New Yorka, dok su samo bod iza Detroita, kompletno gledano najbolje momčadi lige.

U utakmici su viđena četiri rezultatska obrata, a posebno bismo izdvojili lucidne minute tijekom druge trećine domaćeg igrača Scotta Hartnella. Unutar šesnaest minuta je zabio tri pogotka i od 1:3 doveo svoju momčad do vodstva 4:3. Kasnije je Boston okrenuo na 5:4, a Talbot pogotkom domaćinu osigurao produžetke, poslije i kaznene udarce gdje su za Boston zabili Krejči i Seguin, a za domaćina Giroux.

8. Colorado 50 15 11 2 22 54
9. Minnesota 48 17 6 7 18 53