NAŠI JOŠ NISU OTPISANI

Makedonci jako pomogli Poljskoj i Francuskoj!

26.01.2016 u 13:30

Rukometaši Makedonije uspjeli su odigrati 31: 31 protiv Norveške, čime nažalost nisu puno pomogli hrvatskoj reprezentaciji, ali jesu Poljskoj i Francuskoj...

Nakon impresivnih pobjeda protiv Hrvatske i Poljske, mnogi su očekavali trijumf Norvežana i protiv Makedonije, ali Obrvanovi izabranici odigrali su odličnu utakmicu u Krakowu ovog ponedjeljka i na kraju pokvarili izglede svog protivnika za prolazak u polufinale.

Makedonija je na krilima raspoloženog Kirila Lazarova vodila tijekom gotovo cijele utakmice, u pojedinim trenucima i s pet razlike (27:22), no u posljednjih deset minuta Norveška se vratila u egal i imala priliku otići na +2 dvije minute prije kraja. Ipak, zabrljali su Bergeovi izabranici, primili gol i kod 31:31 Lazarov je imao šut za pobjedu, no nije pogodio.

Najbolji strijelac susreta bio je upravo Lazarov s 11 postignutih golova. Protiv naših nije zabio nijedan.

Ovaj remi nažalost nije puno pomogao Hrvatskoj, ali itekako jest Francuskoj i Poljskoj. Naime, ako Poljaci dobiju Bjelorusiju i našu reprezentaciju, a Francuzi Norvežane u posljednjem kolu, Norveška će na kraju ipak ostati bez polufinala.

Francuzima je ovaj izgubljeni bod Norveške najviše pomogao, jer se više ne može stvoriti krug tri reprezentacije s Poljacima u kojem bi Onestinim izabranicima trebala pobjeda od četiri ili više razlike nad Norvežanima da bi mogli proći dalje.

Hrvatskoj ostaje jedina nada ne pretjerano vjerojatna pobjeda Norveške nad Francuskom te naša protiv Poljske od devet ili više pogodaka razlike.