idu na sp

Kiro Lazarov i Makedonci u baražu pregazili protivnika za još jedan plasman na Svjetsko prvenstvo

18.05.2026 u 12:34

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sjeverna Makedonija nastavlja kontinuitet nastupa na velikim natjecanjima. Rukometaši koje vodi legendarni Kiril Lazarov uvjerljivo su jučer izborili plasman na Svjetsko prvenstvo 2027. i još jednom pokazali koliko su moćni pred domaćom publikom.

Nakon velike pobjede 31:24 u Slovačkoj bilo je jasno da Makedonci drže sve u svojim rukama, a uzvrat je pretvoren u pravu demonstraciju sile. U domaćoj atmosferi potpuno su razbili Slovake rezultatom 38:23 i bez ikakve drame potvrdili odlazak na Svjetsko prvenstvo.

Kuzmanovski briljirao

Kapetan Filip Kuzmanovski odigrao je fantastičnu utakmicu i s čak 11 pogodaka predvodio svoju reprezentaciju do uvjerljive pobjede.

Makedonija je od početka nametnula ritam koji Slovaci nisu mogli pratiti, a razlika u kvaliteti između dviju reprezentacija bila je očita tijekom cijelog susreta.

Navijači su slavlje počeli i prije posljednjeg sučevog zvižduka jer je pitanje pobjednika odavno bilo riješeno.

Pod vodstvom Kirila Lazarova Makedonija tako nastavlja graditi stabilan rukometni projekt i potvrđuje status reprezentacije koja je postala stalni sudionik najvećih svjetskih natjecanja.