la liga

Madridskom Realu ovakav se kiks nije smio dogoditi; pobijedili su Barcelonu, izbacili Liverpool, a sada su zapeli u predgrađu

18.04.2021 u 23:20

Nogometaši Real Madrida propustili su priliku ponovo se približiti vodećem Atletico Madridu na svega bod zaostatka, nakon što su u susretu 33. kola španjolskog prvenstva odigrali tek 0:0 na gostovanju kod Getafea.

Drugu utakmicu u nizu Kraljevski klub je odigrao 0:0. Međutim dok je 'nula' protiv Liverpoola donijela radost igračima Reala i plasman u polufinale Lige prvaka, kiks protiv Getafea, kluba iz predgrađa Madrida, udaljio ih je iz borbe za naslov.

Real se pobjedom mogao ponovo približiti vodećem Atleticu na samo bod minusa, a ovako će ostati i bez drugog mjesta ako Barcelona u četvrtak porazi Granadu.

Luka Modrić i društvo su odigrali iznimno loše i praktički tijekom cijelog susreta nisu ozbiljnije ugrozili domaća vrata. Modrić je odigrao cijeli susret.

Kiks Reala dobro je došao Atletico Madridu koji je deklasirao Eibar sa 5:0 upisavši prvu pobjedu u zadnja tri kola.

Golove su zabili Angel Correa (42, 44), Yannick Carrasco (49) i Marcos Llorente (53, 68). Šime Vrsaljko i Ivo Grbić nisu nastupili za pobjednički sastav.

Villarreal nije imao problema na gostovanju kod Levantea pobijedivši sa 5:1 uz dva autogola domaćeg sastava.

'Žuta podmornica' je već nakon 13 minuta vodila sa 2:0 golovima Sergia Postiga (9-ag) i Gerarda Morena (13). Smanjio je Mickael Malsa u 21. minuti, no gosti su u nastavku susreta zabili još tri gola za uvjerljivo slavlje. Strijelci su bili Samuel Chukwueze (63, 75) i Ruben Vezo (72-ag).

U ranije odigranom susretu Sevilla je na gostovanju pobijedila Real Sociedad sa 2:1 ostvarivši petu pobjedu u posljednjih šest kola.

Sevilla je ovom pobjedom ostala u igri za vrh Primere, ali i osigurala četvrto mjesto, sada ima čak 15 bodova više od najbližeg pratitelja Villarreala.

Domaćin je poveo u 5. minuti golom Carlosa Fernandeza, no Sevilla je u nastavku prvog dijela okrenula rezultat, a strijelci su bili Fernando (22) i Youssef En Nesyri (24).

Ivan Rakitić je za goste igrao od 66. minute.

U drugom susretu Osasuna je pobijedila Elche sa 2:0 ostvarivši drugu uzastopnu pobjedu.

Golove za domaći sastav zabili su Kike Barja (38) i Diego Gonzalez (68) koji je loptu ispred Budimira ugurao u vlastitu mrežu.

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir je za Osasunu igrao do 81. minute.