nba liga

Luka Dončić stigao je do 40. 'triple-double' učinka u karijeri i tako prekinuo pobjednički niz Memphisa

15.01.2022 u 09:19

Slovenski košarkaš Luka Dončić i njegovi Dallas Mavericksi zaustavili su Memphis i niz Grizzliesa od 11 pobjeda u nizu u NBA ligi. Dallas je u gostima uvjerljivo slavio 112:85...

Luka Dončić je bio glavni razlog što su Grizzliesi pokleknuli jer je upisao svoj 40. 'triple-double' u karijeri. Ostvario je 27 koševa, 12 skokova i 10 asistencija. Inače, Memphis je vodio na poluvremenu (55:50), ali je obje četvrtine u nastavku Dallas dobio s čak 16 koševa razlike.

Uz Dončića razigran je kod Dallasa pogotovo bio Jalen Brunson koji je uz 15 koševa ostvario devet asistencija i pet skokova. U sastavu Memphisa Ja Morant je imao osam izgubljenih lopti, ali i 19 koševa, osam asistencija i pet skokova.

Dallas je upisao sedmu pobjedu u posljednjih osam nastupa.

Veliku gostujuću pobjedu ostvario je i Golden State koji je slavio kod Chicaga čak 138:96. Druga najbolja momčad NBA lige (Golden State) doslovno je razbila najbolji sastav na Istoku s čak 42 koša razlike, a najveći korak prema tako uvjerljivom slavlju gosti su napravili u drugoj četvrtini koju su dobili 41:19.

Najviše koševa za Golden State zabio je čovjek s klupe, Jonathan Kuminga (25). Andrew Wiggins je dodao 21 uz šest asistencija i četiri skoka, dok je Stephen Curry igrao tek 27 minuta, a ubacio je 19 koševa.

I kod Chicaga je najviše zabio igrač s klupe, 20 koševa Coby White, no bila je to ukupno gledano iznimno loša predstava Bullsa koji su za tricu gađali samo 26 posto (10 od 38). Chicago nije imao problema s ozljedama ni igračima u COVID-19 protokolu, a vrijedi podsjetiti kako je i prije toga Chicago opasno nastradao izgubivši utakmicu od Brooklyna 112:138.

Miami je svladao Atlantu 124:118 što je za sastav s Floride bila četvrta pobjeda u nizu, a za Atlantu četvrti poraz u nizu. Do zadnje četvrtine gosti su vodili, ali Heat je sve okrenuo u zadnjih 12 minuta koje je dobio 30:19.

Cijela petorka domaćina zabila je dvoznamenkasti broj koševa uz dvojac s klupe (Herro i Dedmond). Tyler Hero je zabio 24, a Jimmy Butler 23 koša uz 10 asistencija.

Deset poraza u nizu imao je Orlando prije nego li je svladao Charlotte u gostima 116:109. Jednako tako, domaći sastav je nakon četiri pobjede u nizu parket napustio s porazom. Franz Wanger je predvodio Orlando koji je upisao tek osmo slavlje u sezoni. Postigao je 19 koševa te je imao sedam asistencija, šest skokova i dvije blokade.

Philadelphia je nadjačala pred svojim navijačima Boston 111:99, a nerješiv je za goste bio dvojac Joel Embiid (25 koševa, 13 skokova i šest asistencija) i Tyrese Maxey (23 koša i pet asistencija).

Phoenix, najbolja momčad lige s omjerom 32-9, slavila je kod Indiane 112:94. Novu odličnu utakmicu odradio je Devin Booker koji je ubacio 35 koševa, dok je savršenu pratnju imao u Deandre Aytonu koji je imao 27 koševa i 12 skokova.