2:1 ZA TOTTENHAM

Luka asistent za pobjedu nad Liverpoolom

16.08.2009 u 19:19

Nogometaši Tottenhama svladali su na svom stadionu na otvaranju sezone Liverpool sa 2:1, a hrvatski reprezentativac Luka Modrić asistirao je za pobjednički pogodak Spursa

Tottenham je poveo zgoditkom braniča Benoit Assou-Ekotta (45), a Liverpool je izjednačio s bijele točke pogotkom Stevena Gerrarda (56). Modrić je tri minute kasnije uputio centaršut koji je Sebastian Bassong glavom sproveo u mrežu za pobjedu domaćina.

Modrić je igrao do 84. minute, dok je Vedran Ćorluka odigrao cijelu utakmicu.

Engleski prvak Manchester United započeo je novu sezonu domaćom pobjedom nad Birmingham Cityjem (1:0) pogotkom Waynea Rooneyja u 34. minuti.

U sezoni bez Cristiana Ronalda United je prekinuo dvogodišnju tradiciju da u prvoj utakmici kod kuće igra neriješeno, a dijelom su za tu činjenicu zaslužni i neaktivni igrači gostiju.

Prvu utakmicu za United odigrao je i Michael Owen, koji je ušao s klupe u 75. minuti i u zadnjoj minuti promašio sjajnu priliku za svoj prvijenac.