NEVJEROJATAN RASPLET

Ludo drugo poluvrijeme na Šubićevcu izazvalo lavinu emocija, a utučeni trener Šibenika priznao što je sve rekao igračima u svlačionici

29.10.2022 u 08:36

Šibenik i Varaždin (1:2) odigrali su jednu od najuzbudljivijih utakmica dosadašnjeg dijela SuperSport HNL-a, a svoje viđenje dvoboja dala su obojica trenera Mario Cvitanović i Mario Kovačević

Šibenik je poveo u 60. minuti golom Ivana Dolčeka. Izjednačio je u 71. minuti Fran Brodić iz kaznenog udarca, a konačnih 2:1 za Varaždin postavio je Marin Pilj u četvrtoj minuti sučevog dodatka.

Obje su momčadi utakmicu završile s desetoricom igrača. U 65. minuti je varaždinski napadač Tonio Teklić zbog nesmotrenog starta zaradio izravan crveni karton, a u trećoj minuti sučevog dodatka Šibenčani su ostali s igračem manje kad je drugi žuti karton dobio Ivan Delić.

'Teška utakmica, Šibenik dobar u bloku, čvrst, mi smo puno griješili. U drugom smo nešto pokušavali, ali brza tranzicija Šibenika i gol, baš kad smo mislili mijenjati, pa crveni karton Teklića… Ali moji dečki su pokazali, i s igračem manje, da smo ekipa, klapa, svi za jednoga jedna za sve. Bacili su se na glavu i bili nagrađeni', rekao je trener Varaždinaca Kovačević.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel/MAX Sport

U domaćim redovima tuga, a trener Cvitanović priznao je pred televizijskim kamerom da se suzdržava da ga ne svladaju emocije…

'Moram kontrolirati svoje emocije, biti stabilan, to je nogomet, a sada je bio takav da mislim da smo zaslužili više. Iz dvije greške primili smo dva gol, a kontrolirali smo čitavu utakmicu. Ovo je naša najbolja utakmica od kada sam ovdje', rekao je Cvitanović i dodao:

• +16
Šibenik - Varaždin, 15. kolo SuperSport HNL-a, 2022/23. Izvor: Cropix / Autor: Niksa Stipanicev

'U svlačionici sam igračima rekao da sam apsolutno ponosan kako su odradili utakmicu, igrali, predstavljali klub i dres koji nose, čestitke na svemu što su pružili borili su se kao lavovi. Mislim da u zadnje četiri utakmice nisu imali toliko šansi, udaraca, prekršaja… Treba čestitati Varaždinu, međutim ostaje žal , žao mi je bog igrača. Ovo je bila utakmica koju smo morali dobiti.'

>> Nova sezona SuperSport Hrvatske nogometne lige i sav hrvatski nogomet gledaju se ekskluzivno na MAXSport 1 i MAXSport 2 kanalu na MAXtv-u. Više informacija OVDJE.