TAEKWONDO USPJEH

Lucija Zaninović osvojila svjetsku broncu!

17.07.2013 u 08:42

Hrvatska taekwondo reprezentativka Lucija Zaninović osvojila je brončanu medalju na svjetskom prvenstvu u Meksiku

Na putu do medalje pobjedila je Cynthiu Kragbe iz Obale Bjelokosti prekidom u drugoj rundi pri vodstvu 9:1, nakon toga je bila bolja od Kineskinje Li Zhao Yi 5:2 da bi odličje osigurala tijesnom pobjedom protiv reprezentativke Japana Miye Yamado rezultatom 3:2.

Polufinalni okršaj protiv Jordanke Dane Touran, Lucija je izgubila 3:6. Lucija je tako dvostrukom uzastopnom naslovu prvakinje Europe i brončanom odličju s Olimpijskih igara u Londonu dodala i svjetsko odličje, jedino koje joj je nedostajalo u karijeri.

Medalja u Meksiku je i veliki korak na putu prema OI u Rio de Janeiru jer je ovim natjecanjem startao i novi sustav skupljanja bodova prema kojem će najbolji sa svjetske rang ljestvice osigurati plasman na Igre. Zaninović je nastupila u kategoriji do 49 kilograma s 50 taekwondoašica iz 50 država.