RUKOMETNA LP

Lovro Mihić i Leon Šušnja najzaslužniji za Wislin bod; Duvnjak bez gola protiv PSG-a

10.05.2023 u 23:06

U prvoj utakmici četvrtfinala rukometne Lige prvaka Wisla Plock, čiji dres nose trojica hrvatskih rukometaša Lovro Mihić, Leon Šušnja i Tin Lučin, odigrala je 22:22 protiv Magdeburga.

Njemački sastav je odlično ušao u susret, poveo je s pet golova prednosti (7:2), Wisla se približila na gol zaostatka (8:9), a na poluvremenu je bilo +3 za goste (12:9).

Magedburg je pet razlike imao i u nastavku susreta (16:11, 18:13), no poljski sastav je odličnom igrom u posljednjih 15 minuta uspio izjednačiti na 22:22.

Kod domaćina najefikasniji je bio hrvatski rukometaš Lovro Mihić sa četiri gola, Tin Lučin je dodao tri, baš kao i Sergej Kosorcov. Za Wislu igra i Leon Šušnja koji je postigao jedan pogodak.

Magdeburg su predvodili Michael Damgaard s pet i Kay Smits s tri gola. Uzvratni susret je 17. svibnja u Magdeburgu.

U drugom susretu večeri PSG je na gostovanju pobijedio THW Kiel sa 31:27.

Francuski sastav su do pobjede predvodili su Dainis Krištopans, Elohim Prandi i Ferran Sole sa po šest golova, dok su kod domaćina najefikasniji bili Sander Sagosen s devet i Harald Reinkind s pet pogodaka.

Hrvatski reprezentativac Domagoj Duvnjak nije se upisao među strijelce Kiela. Uzvrat je 17. svibnja u Parizu.

U četvrtak se sastaju GOG Gudme i Barca, te Veszprem i Kielce.

Podsjetimo, Final Four rukometne Lige prvaka je u Kolnu 17. i 18. lipnja.