• Zadnja izmjena 07.10.2011 19:37
  • Objavljeno 07.10.2011 u 19:35
taekwondo klinci

Izvor: tportal.hr / Autor: Branko Vukina

Hrvatski taekwondaš Lovre Brečić novi je juniorski prvak Europe, a Josip Tenjer brončani nakon drugoga dana Europskoga prvenstva koje se održava na Cipru, u gradu Pafosu

Lovre Brečić iz splitskog Marjana upisao je četiri pobjede na putu ka zlatu kategorije do 48 kilograma svladavši Armenca Levona Madatyna (20:1),Bjelorusa Dzinasa Varavu (14:2), Turčina Refika Erdema (9:7) i u finalu Moldavca Vadima Dimitrova (11:9).

Do bronce je stigao Josip Tenjer iz Pantere te tako kompletirao paket medalja za Hrvatsku u prva dva dana nakon zlata Lovre Brečića i srebra Tanje Rastović u četvrtak.

U osmini finala Tenjer je slavio protiv domaćeg borca Georgiua Theodorosa prekidom pri vodstvu 8:1, četvrtfinale je prošao pobjedom 6:5 protiv Musluma Tazegula, reprezentativca Turske, a u polufinalu ga je zaustavio Hasan Ahmed Koca iz Njemačke s tijesnih 8:9.

Drugog dana prvenstva nastupili su još Adrian Vraneša iz Osvita, te Dora Horvat iz Pantere. Bolji od Vraneša u osmini finala bio je Mađar Peter Kulcsar dok je Dora Horvat izgubila na zlatni bod od Cipranke Nefeli Papa. Na prvenstvu Europe će nastupiti još devetero naših reprezentativaca.