• Objavljeno 28.04.2010 u 22:20
Marin Čilić

Marin Čilić

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Iako je Marin Čilić autoritativno otvorio meč protiv Feliciana Lopeza, Španjolac se nije dao slomiti i izborio je preokret. Pobjeda od 2:6, 7:6(2), 6:4 donijela mu je obračun s Ivanom Ljubičićem u trećem kolu turnira iz serije 1000 u Rimu

Čilić je počeo vrlo dobro i uz samo dva izgubljena poena na servisu u prvom setu projurio do 6:2. Izgledalo je da će meč biti lakši zadatak za 11. igrača svijeta, ali nije bilo tako.

Lopez je u nastavku prionuo obrani, i to uporno guranje na Čilićev bekhend urodilo je plodom. Iako je spašavao četiri break lopte, Lopez je izborio tie break, u kojemu je projurio do 7:2.

Treći set je otvoren sa 15:40 za Lopeza, no Čilić je sjajno spasio drugu opasnost i krenulo se prema odlučujućoj igri čitavog susreta. Ipak, kod 3:3 Čilić je prvi put u meču izgubio servis i pet minuta kasnije Lopez je servirao za meč. Čilić je stisnuo i izborio 15:40, ali Lopez se serijom sjajnih servisa izvukao i nakon 144 minute igre iskoristio je drugu meč loptu za drugu pobjedu nad Marinom u tri dvoboja.

U trećem kolu Lopez će igrati protiv Ivana Ljubičića.