ht prva liga - 28. kolo

[VIDEO] Lokomotiva zaustavila Dinamo i nanijela Jovićeviću prvi poraz, a sebe još više približila drugom mjestu

12.06.2020 u 23:54

Rasterečeni Dinamo stigao je u goste oslabljenoj Lokomotivi, pa su prognoze uoči ovog dvoboja bile nezahvalne. Ipak, nakon loše igre u prvom dijelu, Lokomotiva je u nastavku zaigrala puno bolje a u 89. minuti, nakon pregledavnja VAR-a, dobila je priliku i s 'bijele točke' došla do pogotka odnosno pobjede 1:0.

U proljeće 2018. godine Lokomotiva je po prvi puta uspjela doći do pobjede nad Dinamom. No, zaredala je momčad s Kajzerice tada dva uspjeha, čime su prestale učestale priče o okršajima dva bliska kluba.

No, u sljedećih sedam prvenstvenih dvoboja, Lokomotiva je uspjela osvojiti samo jedan bod.

Ipak, u ovaj prvenstveni ogled, momčadi su ušli različitih raspoloženja. Dinamo (samo) bez Brune Petkovića, ali s velikom bodovnom prednošću na vrhu, a Lokomotiva bez Kastratija i Sammira, ali i poljuljana porazom od Osijeka.

• +3
Lokomotiva - Dinamo (Hrvatski Telekom Prva liga - 28. kolo) Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

U prvom poluvremenu Dinamo je stvorio pet, šest velikih prigoda, ali Ivo Grbić radio je čuda, obranivši udarce Ademiju, Kulenoviću, Mori, Kadzioru.

U drugom dijelu Tomićeva je momčad zaigrala puno hrabrije, pa je u 57. minuti Livaković imao velikih problema. Ispala mu je lopta iz ruku, potom i zasmetao Dilaver, a na udarac Čelikovića morao je 'postaviti' glavu.

U 51. minuti umjesto Atiemwena u igru je ušao Marko Tolić i već nakon par minuta našao se pred Livakovićem. Ali njegov pokušaj loba pročitala je Dinamova 'jedinica'.

Tolić je u prigodi i u 85. minuti, ali Livaković se odlično ispružio i zaustavio Tolićev udarac s 20 metara ispod prečke.

U samoj završnici dvoboja, lopta je pogodila Moru u ruku, a sudac Strukan nakon pregledavanja snimke i sugestije VAr-a pokazao je na bijelu točku s koje je precizan bio - Marko Tolić.

Iako je do kraja ostalo još par minuta, Dinamo s desetoricom igrača, jer Moro je kod penala zaradio drugi žuti karton, ipak nije uspio poništiti prednost Lokomotive.

17.6.Dinamo ZagrebSlaven Belupo

Nogomet se vratio na MAXtv! Napokon opet možemo uživati u nogometu s domaćih terena uz Arenasport kanale. Sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv, zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.

HT Prvu ligu možete gledati i u dresu omiljenog kluba koji vam poklanja Hrvatski Telekom, a kako do dresa možete pročitati OVDJE.

Najvažnije da se nogomet vratio iako bez gledatelja na stadionima no zato su tu televizijski ekrani. Podsjećamo, sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.