• Zadnja izmjena 23.02.2009 16:13
  • Objavljeno 23.02.2009 u 16:13
Ivan Ljubičić

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Hrvatski tenisači Ivo Karlović i Ivan Ljubičić zaustavljeni su u prvom kolu ATP turnira u Dubaiju. Od Marco Chiudinelli je bio koban za Karlovića, dok je Ljubičić morao priznati poraz Ferreru

Ivo Karlović nije se uspio plasirati u 2. kolo ATP turnira u Dubaiju, u dvoboju 1. kola sa 7:6 (4), 4:6, 7:6 (7) svladao ga je 443. igrač svijeta, Švicarac Marco Chiudinelli.

Bio je ovo drugi međusobni dvoboj Karlovića i Chiudinellija i prva pobjeda Švicarca.
U prvom setu niti jedan igrač nije uspio ugroziti servis protivnika, a u 'tie-breaku' je Chiudinelli poveo sa 3-0 uz dva 'mini-breaka', te održao tu prednost do kraja.

Drugi je set ponudio više igre, Karlović je u dvije igre na svoj servis, kod 2:2 i 3:3, bio suočen sa po dvije 'break-lopte', ali je svaki put uspio ubaciti prvi servis, što je rezultiralo sa tri asa i jednim laganim poenom kojima se uspio spasiti. Kod vodstva 5:4 Karlović je stigao do vodstva 0:40 na servis Chidinellija, što su bile njegove prve 'break-lopte' u meču. Iskoristio je treću, te je poravnao rezultat u setovima.

Karlović je imao jedinu priliku za 'break' u trećem setu kod vodstva 4:3, no Švicarac se uspio izvući, te je i ta dionica igre stigla do 'tie-breaka'. Karlović je u odlučujućoj igri imao i meč-loptu, ali nakon što ju nije iskoristio, Švicarac je došao do jedne od rijetkih pobjeda na ATP Touru u karijeri.

Loš dan za hrvatske tenisači zaokružio je Ivan ljubičić kojeg je u dvoboju 1. kola svladao ga je četvrti nositelj Španjolac David Ferrer sa 3:6, 6:2, 6:1.

Bio je ovo peti međusobni dvoboj Ljubičića i Ferrera i četvrta pobjeda Španjolca.
Ljubičić je odlično krenuo u meč, odličnim postotkom prvoga servisa nije dozvoljavao Ferreru da ugrozi njegov početni udarac, dok je, nakon propuštene dvije prilike za 'break' kod vodstva 1:0, oduzeo servis Španjolcu za 4:2.

Iako je Ljubičić uspio osvojiti prvi set sa 6:3, naznake preokreta u igri bile su vidljive u posljednjoj igri prvog seta. Ferrer je propustio tri 'break-lopte', ali prvenstveno zbog milimetarskih svojih pogrešaka.

Nakon što je Ferrer kod svog vodstva 3:2 u drugom setu prvi puta uspio oduzeti servis Ljubičiću, naš je igrač praktički nestao s terena. Ferrer je osvojio deset od posljednjih 11 gemova i stigao do uvjerljive pobjede.