GOLIJADA

Liverpool s pet komada ispratio Swansea City!

17.02.2013 u 19:04

Momčad Liverpoola odigrala je protiv Swaseaja na Anfieldu daleko najbolju utakmicu ove sezone. 'Crveni' su u 27. kolu Premiershipa deklasirali velšku momčad s 5:0.

Rezultat zapravo nije realan, jer je Liverpool prema prikazanoj igri, dominaciji i stvorenim prilika trebao dobiti i puno uvjerljivije. Domaćini su samo u prvom poluvremenu uputili nevjerojatna 22 udarca na gol, na kraju su ih imali 35, od toga 20 u okvir, dok su gosti zapucali samo četiri puta na gol domaćina (tri u okvir).

Niti jedna momčad ove sezone u engleskom prvenstvu nije uputila 22 udarca na gol u prvom poluvremenu, odnosno 35 na utakmici, kao što je to učinio Liverpool protiv Swanseaja, od kojeg je ove sezone izgubio kod kuće 3-1 u osmini finala Liga kupa, dok je u prvoj utakmici u prvenstvu odigrao 0-0 u studenome prošle godine.

Izvrsnom igrom i uvjerljivom pobjedom protiv svog bivšeg kluba, menadžer Liverpoola Brendan Rodgers dobio je utjehu za prethodne loše nastupe protiv velškog kluba, ali i za dva poraza pretrpljena ranije ovog tjedna, prvo kod kuće u prvenstvu od West Bromwicha 2-0 u ponedjeljak, a onda i u gostima kod Zenita 2-0 u četvrtak, u prvoj utakmici šesnaestine finala Europa lige.

Kapetan Steven Gerrard doveo je svoju momčad u vodstvo u 34. minuti iz penala. Bio je to njegov 16. pogodak s bijele točke u ogledima Premierlige, po čemu je najbolji u povijesti kluba. Robbie Fowler zabio je 14 golova iz penala u utakmicama Premierlige.

Brazilski 20-godišnji vezni nogometaš Philippe Coutinho zabio je lijepi gol za svoju novu momčad već u prvoj minuti nastavka. Bio je to njegov prvijenac za ''redse''. Do kraja su strijelci još bili Enrique u 50. minuti, Suarez u 56. i Sturridge iz penala u 71. minuti.

Premierliga, 27. kolo:

Liverpool - Swansea 5-0 (Gerrard 34, Coutinho 46, Enrique 50, Suarez 56, Sturridge 71 – 11 m)