ANŽI PAO NA ANFIELDU

Liverpool preko ruskih bogataša do vrha

25.10.2012 u 23:15

Nogometaši Atletico Madrida nastavljaju sa stopostotnim učinkom u Europa ligi, natjecanju kojeg su prošle sezone osvojili. U 3. kolu skupine B slavili su 2-1 na Vicente Calderonu protiv Academice

I bez pomoći najboljeg napadača i igrača općenito Radamela Falcaa, Atletico je slavio lakoćom golovima Diega Coste i Emrea Belözoglua i tako potvrdio sjajnu ovosezonsku formu, kako u domaćim natjecanjima, tako i Europi.

Vodio je Atletico do 85. minute 2-0, a tada je utješni gol za goste zabio Salim Cisse. U drugoj utakmici skupine Viktoria Plzen je slavila 2-1 na gostovanju kod Hapoela u Tel-Avivu. Poveo je u 19. minuti domaćin golom glavom Hanana Mamana, ali je češki prvak do preokreta došao golovima Pavela Horvatha i Františeka Rajtorala. Hapoel je od 64. minute igrao bez isključenog Iyada Khutabe, ali je već do tog trenutka imao rezultatski minus na semaforu.

Obje odigrane utakmice 3. kola u skupini A pripale su domaćinima. Liverpool je golom Stewarta Downinga slavio 1-0 protiv Anži Mahačkale, dok su Young Boysi s 3-1 bili bolji od Udinesea i tako došli do prvih bodova ove sezone. Apsolutni junak švicarskog sastava bio je Argentinac Raul Marcelo Bobadilla koji je upisao hat-trick. S druge je strane jedini strijelac za Udinese bio Andrea Coda, kojem je to bio prvi gol u karijeri nakon 171 utakmice u Seriji A i Europi.

U skupini C Fenerbahçe je s minimalnih 1-0 slavio na Cipru protiv AEL Limassola, dok je Borussia Mönchengladbach kod kuće s 2-0 savladala Marseille.

Borussia je slavila golom Filipa Daemsa iz penala i Peniela Kokoua Mlape, dok je trijumf turskom velikanu donio Egeman Korkmaz. Zanimljivo, drugi gol Borussije Mlapa je zabio u 67. minuti, samo 120 sekundi po ulasku u igru.