engleska liga

Liverpool je s igračem više tek u završnici Merseyside derbija slomio Everton

21.10.2023 u 15:52

U prvoj utakmici 9. kola Premier lige Liverpool i Everton su na Anfieldu igrali gradski derbi Merseyside derbi. 'Redsi' su golovima Mohameda Salaha slavili 2:0, ali do pobjede su stigli teže od očekivanog

Liverpool je od 37. minute imao igrača više na terenu nakon što je zbog dva prestrogo dobijena žuta kartona isključen Young.

Dominirali su 'redsi', ali Everton se dobro branio pa je Liverpool do vodstva stigao tek u 75. minuti iz kaznenog udarca kojeg je iskoristio Salah. Prethodno je lopta pogodila u ruku Keanea u kaznenom prostoru gostiju.

Konačni rezultat iz protunapada postavio je Salah svojim drugim golom u sedmoj minuti nadoknade.

Liverpool sada ima 20 bodova, kao i Tottenham te Arsenal, ali je na vrhu iako ima utakmicu više odigranu zbog najbolje razlike pogodaka. Everton je 16. sa sedam bodova.