EUROPSKA LIGA

Liverpool i Sevilla u finalu; Lovren slavi, Eduardo i Srna tuguju

05.05.2016 u 22:56

Večeras su na rasporedu uzvratne polufinalne utakmice Europske lige. Na Anfieldu Liverpool dočekuje Villarreal, a Šahtar gostuje kod Seville. Tekstaulni prijenos pratite na tportalu od 21.05

Liverpool - Villarreal 3-0 (prva utakmica 1-0 za Villarreal)

90+3' - kraj
90' - tri minute sudačke nadoknade
85' - Areola spašava Villarreal od katastrofe
81' - 3:0 - GOOOL - ludilo, Liverpoolje stigao do novog gola, Llallana je zabio s pet metara
79' - Liverpool i dalje napada, želi trećim golom otkloniti sve dvojbe oko prolaska
71' - Victor Ruiz je dobio drugi žuti karton te je Villarreal ostao s deset igrača
63' - 2:0 - GOOOL - Anfield je eksplodirao, lopta je uz malo sreće došla do Sturridgea koji je iz blizine matirao vratara
53' - Areola je zaposlen, sada je zaustavio Sturridgea
50' - pokušaj Milnera, Areola je na mjestu
48' - Coutinho je opasno zaprijetio, ali je Areola bio spreman na taj izazov

45' - kraj prvog dijela
36' - zaoštrilo se na Anfieldu, puno grubih duela
33' - gužva na terenu, Lovren je faulirao Soldada te ga nenamjerno rukom udario po glavi, Soldado je zatim, dok je sjedao na travnjaku, njega rukom odlamio po nozi, a lovren pao, sudac nikome nije dao žuti karton
31' - Lovren je bio u dobro situaciji, Areola je obranio
20' - Španjolci ne izgledaju impresionirani ambijentom, ali domaća obrana djeluje u ovim trenucima sigurno
7' -  1:0 - GOOOL - Liverpool je ubojito uzvratio, gužva u kaznenom prostoru, a Bruno Soriano je nesretno gurnuo loptu u vlastitu mrežu

6' - nova izgledna situacija za Villarreal, J. Dos Santos usamljen sa 14 mteara preko gola
5' - prvu opasnost složili su gosti, Mignolet je obranio
1' - počela je utakmica, Lovren od prve minute

Liverpool: Mignolet, Clyne, Touré, Lovren, Moreno, Milner, Firmino, Lallana, Can, Coutinho, Sturridge
Villarreal: Aréola, Mario Gaspar, Musacchio, Víctor Ruiz, Jaume Costa, Pina, J. Dos Santos, Suárez, Bruno Soriano, Soldado, Bakambu

Sevilla - Šahtar 3-1 (prva utakmica 2-2)

90' - kraj
75' - Šahtar je na šest žutih kartona, među njima i Srna i Eduardo
59' - 3:1 - GOOOL - Mariano Ferreira je strijelac, Sevilla krupnim koracima grabi prema finalu
59' - Gamiero je bio blizu hat-tricka, srećom po Ukrajince nisu primili treći
47' - 2:1 - GOOOL - Šahtar je i u drugi dio ušao uspavano, Gameiro je to kaznio svojim drugim golom

44' - 1:1 - GOOOL - Šahtar se vratio u igru i to preko našeg Eduarda, asistent Marlos

40' - Šahtar je nakon primljenog gola puno bolji, ali Sevilla drži prednost
30' - gruba utakmica, već četiri žuta kartona, tri za Šahtar
20' - Šhatr je imao par udaraca iz daljine, ali premalo je to za vratara Soriju
9' - 1:0 - GOOOL - Gameiro je pogodio, loše otvaranja za Šahtar
1' - počela je utakmica, Srna i Eduardo od prve minute

Sevilla: Soria, Trémoulinas, Rami, Coke, Mariano Ferreira, Krychowiak, Daniel Carriço, N'Zonzi, Banega, Vitolo, Gameiro
Šahtar: Pyatov, Kucher, Malyshev, Ismaily, Rakitskiy, Stepanenko, Marlos, Taison, Srna, Kovalenko, Eduardo

----------------------------------------------------------------------------------------------

'Ako budemo igrali najbolje što možemo, proći ćemo u finale. Nema nikakvog pritiska sa strane, sve što radimo, radimo za cijelu momčad. Znamo da će biti jako teško, ali probat ćemo', izjavio je trener Liverpoola Jürgen Klopp

'Dolazimo puni nade, dat ćemo sve od sebe. Mislimo da smo sposobni za plasman u finale. Bit će drugačije nego u prvoj utakmici, očekujemo da će Liverpool napasti od početka, rekao je strateg 'žute podmornice' Marcelino, čija je momčad neporažena u zadnjih pet gostujućih utakmica u Europskoj ligi.

'Da biste ušli u finale, morate iskoristiti svoje prilike. Obje momčadi imaju isti cilj, bit će to vrlo izjednačena utakmica. Očekujemo najbolji Šahtar dosad, bili su pobjednici 2009., a njihov trener ima puno više iskustva od mene. Bit će to teških 90 minuta i moramo biti spremni,' najavio je dvoboj trener Seville Unai Emery

'U Lavovu smo odigrali jako dobro prvo poluvrijeme, a naša najveća pogreška je bila što smo u drugom poluvremenu kod vodstva od 2:1 'usporili', misleći da ćemo taj rezultat održati do kraja. Bit će ovo težak uzvrat. Sevilla se specijalizirala za Europsku ligu, tu su sve iskusni igrači, a vodi ih veliki trener', izjavio je trener Šahtara Mircea Lucescu