PREMIERSHIP

Liverpool bolji od Uniteda, Klasnić srušio Everton

25.10.2009 u 20:25

U derbiju 10. kola Premiershipa Liverpool je na svom Anfieldu svladao Manchester United sa 2:0 i tako prekinuo svoj crni niz. Ivan Klasnić je svojim prvijencem na Otoku donio pobjedu Boltonu protiv Evertona 3:2

U najvećem derbiju Engleske lige nogometaši Liverpoola su na Anfieldu svladali Manchester United sa 2:0 pogocima Fernanda Torresa (65) i Davida Ngoga (90+5).

Liverpool je tako na najbolji način prekinuo negativnu seriju od četiri poraza, a trener Rafa Benitez spasio posao. U više borbenoj negoli kvalitetnoj utakmici gledatelji su vidjeli i dva isključenja - Nemanje Vidića u 89. minuti i Javiera Mascherana u sudačkoj nadoknadi.

United je ostao drugi, s dva boda manje od Chelsea, dok Liverpool sada za liderom zaostaje šest bodova i na petom je mjestu.

Liverpool: Reina - Johnson, Carragher, Agger, Insua - Mascherano, Lucas - Kuyt, Benayoun (Skrtel, 90+2), Aurelio - Torres (Ngog, 81)

Manchester Utd: Van der Sar - O'Shea, Ferdinand, Vidić, Evra - Valencia, Carrick, Scholes, Giggs - Berbatov (Owen, 74), Rooney

West Ham i Arsenal su odigrali bez pobjednika 2:2, a za gostujući sastav, nakon što se oporavio od ozljede, nastupio je i hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva.

Arsenal je vodio 2:0 golovima Robina Vana Persiea (16) i Williama Gallasa (37), no domaćin je u nastavku utakmice uspio izjednačiti, a strijelci su bili Carlton Cole (74) i Alessandro Diamanti (80-11m). 'Topnici' su od 85. minute imali igrača više, nakon što je isključen Scott Parker, no nisu uspjeli iskoristiti brojčanu prednost. Eduardo je za Arsenal odigrao posljednje dvije minute ušavši u igru umjesto Abou Diabyja.

Dva gola prednosti ispustio je i Manchester City protiv Fulhama. City je vodio golovima Lescotta (54) i Petrova (60), a za Fulham su golove zabili Duff (62) i Dempsey (68).

U nedjelju je odigran i susret između Boltona i Evertona. Domaćin je slavio 3:2, a pobjednički pogodak za domaćine postigao je hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić, i to u 86. minuti. Domaćini su vodili sa 2:0 pogocima Leea (16) i Cahilla (27), a Everton je poravnao zgodicima Sahe (32) i Felainia (55), da bi Klasnić, koji je ušao u 65. minuti, pogodio nogom četiri minute prije kraja.