LE CHAMPIONAT

Lille srušio Lorient; Ivo Grbić branio, a Domagoj Bradarić utakmicu promatrao s klupe

19.01.2022 u 21:48

Nogometaši Lillea pred svojim su navijačima svladali Lorient sa 3:1 u zaostaloj utakmici 20. kola francuskog prvenstva, a gostujuće pobjede su u srijedu ostvarili Troyes i Strasbourg.

Lille je već u prvih pola sata došao do tri pogotka prednosti, zahvaljujući golovima Lihadjija (10) i Mandave (31) te autogolu Jenza (19). Sve do treće minute sučevog dodatka hrvatski reprezentativni vratar Ivo Grbić držao je Lilleovu mrežu netaknutom, da bi ga tada svladao Soumano koji je natrčao na loptu koju je odbio Grbić pri intervenciji nakon dobrog udarca s ruba kaznenog prostora.

Domagoj Bradarić je ostao na klupi za pričuve Lillea.

Lille je ovom pobjedom došao do 32 boda i osme pozicije, preskočivši Montpellier koji je na domaćem terenu poražen od Troyesa sa 0:1. Domaća momčad je od 63. minute igrala s igračem manje kad je isključen Savanier, a gosti su brojčanu prednost iskoristili u 74. minuti preko Chavalerina i došli do prve prvenstvene pobjede nakon tri poraza i jednog remija. Troyes je sa 20 bodova došao do 15. mjesta.

U gostima je slavio i Strasbourg koji je sa 2:0 bio bolji od Clermonta. Gameiro (44) i Bellegarde (77) su donijeli desetu ovosezonsku pobjedu Strasbourgu koji je sa 35 bodova na četvrtom mjestu. Daleko odmakli PSG ima 50 bodova, ali već drugoplasirana Nica ima samo 39, a treći je Marseille sa 37.